Екс-голові Апеляційного суду Криму оголосили підозру в державній зраді

Поділитися
Екс-голові Апеляційного суду Криму оголосили підозру в державній зраді Після того, як з окупантами "не склалося", Чорнобук виїхав з Криму
Дії судді сприяли анексії півострова Росією.

Правоохоронці у середу, 11 липня, провели обшуки за місцем проживання екс-голови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука. У цей же день колишньому судді повідомлено про підозру у державній зраді, написав на своїй сторінці в Facebook генеральний прокурор України Юрій Луценко. У 2014 році Чорнобук співпрацював з російськими окупантами українського Криму.

"Прокуратурою Автономної Республіки Крим спільно із співробітниками Служби безпеки України 11.07.2018 проведено обшуки у приміщеннях, в яких проживає колишній Голова Апеляційного суду АРК Чорнобук В.І. Цього ж дня, згідно вимог КПК України, здійснено повідомлення про підозру Чорнобуку В.І. у вчиненні державної зради за ч.1 ст.111 КК України", - наголосив Луценко.

Зазначимо, 47-річний Чорнобук розпочав суддівську кар'єру у 2005 році. Працював суддею у Криму, Дніпрі та Києві, з лютого 2011 року очолював Апеляційний суд АР Крим.

Як зазначає видання "Суд Інфо", на зборах суду 24 березня 2014 року Чорнобук закликав підлеглих вчити законодавство РФ. Наступного дня він взяв участь у зустрічі й обговоренні з делегацією Верховного Суду РФ якнайшвидшого переходу кримських судів на російське законодавство і отримання місцевими суддями громадянства РФ.

"Підривна діяльність Чорнобука В.І. в наданні допомоги іноземній державі та її представникам у переході судів АР Крим на здійснення правосуддя на підставі законодавства іноземної держави-Російської Федерації призвели до забезпечення функціонування незаконно створених судових органів, посилення заходів тимчасової окупації півострова Крим", - додає очільник ГПУ.

Після того, як окупаційна "влада" Криму призначили іншого голову Апеляційного суду, він виїхав на материкову Україну та перевівся до Апеляційного суду Дніпропетровської області. Брав участь в антитерористичній операції, був нагороджений.

Попри це, активісти та журналісти звернули увагу на суддю-коллабораціоніста. У липні 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) рекомендувала звільнити суддю за порушення присяги. Вища рада юстицію (нині Вища рада правосуддя – ред.) підтримала пропозицію ВККС та внесла відповідне подання до парламенту. У серпні 2016 року суддю звільнили.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі