Екологічною ситуацією задоволені 70% українців

Поділитися
Більшість українців не схильні до екологічної істерії © Андрій Товстиженко, DT.UA
Екологічні проблем хвилюють передусім мешканців Східного і Південного регіонів. Про Чорнобиль майже забули.

Екологічну ситуацію на місцевому рівні 9% українців оцінюють як цілком благополучну, а 61% як нормальну, свідчать данні опитування Центру Разумкова та Фонду "Демократичні ініціативи".

Водночас у цьому питанні наявні істотні регіональні відмінності: в регіонах Сходу та Донбасу, відповідно, 33% і 34% характеризують економічну ситуацію як несприятливу і навіть критичну.

Серед найбільших гострих екологічних проблем як на регіональному, так і на державному рівні, населення України визначає проблеми засмічення природи побутовими відходами (59%), проблему забруднення атмосфери шкідливими викидами (44%) та проблему неякісної води (42%). Відчутно менший сегмент населення стурбований сьогодні наслідками Чорнобильської аварії (32%), проблемою знищення лісів та резонансною в глобальному вимірі проблемою зміни клімату (29% та 28% відповідно).

У питанні щодо можливості економічного зростання держави без завдання шкоди довкіллю думки поділилися: 43% опитаних вважають, що це можливо, 38% - що ні. Причому ці відмінності мають регіональний характер: у Західному та Центральному регіоні більшість населення певні, що можливе економічне зростання без завдання шкоди довкіллю (на Заході так вважають 50%, у Центрі – 47%, протилежну думку мають, відповідно, 34% і 32%). А от у Східному й Південному регіонах і, особливо, на Донбасі, більшість певна, що економічне зростання неможливе без шкоди довкіллю ( так вважають, відповідно, 47% на Сході, 43% на Півдні і 47% на Донбасі, не згодні з такою думкою, відповідно, 40%, 35% і 34%).

Читайте також: Приведення екологічних податків до стандартів ЄС може дати до 8% доходів бюджету

Згідно з опитування компанії Research & Branding Group у березні 2013 року, більшість жителів країни (60%) вважали, що за останні п'ять років екологічна ситуація в місцевості їхнього проживання в цілому погіршилася і лише десята частина населення вважає, що ситуація покращилася. Також майже третина (28%) вважає, що нічого не змінилося.

Дослідження провели Фонд "Демократичні ініціативи" та соціологічна служба Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року. Було опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Екологічна частина опитування була здійснена на запит Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі