Дзеркало тижня-2018: десять текстів про людяність минулого року - Україна - dt.ua

"Дзеркало тижня-2018": десять текстів про людяність минулого року

1 січня, 2019, 06:01 Роздрукувати

© Василь Артюшенко, DT.UA

Щоб ми не говорили, але головне в нашому житті і в нашому світі — люди. Кожен з нас — це нерозказана історія. Ми зібрали ТОП-10 текстів людськості тижневика "Дзеркало тижня. Україна": зворушливих, місцями складних і болючих, близьких і душевних — про людей, історії і долі.

"Я тебе нікому не віддам..." Леся Литвинова

"...Цього вечора ми вперше говорили з тобою про тебе. Не про хвороби. Не про ліки. Про тебе. Про те, як щасливо ти жила до дев'яти років, поки була жива мама. Про те, як після її смерті ніхто з родичів не забрав тебе до себе жити, і ти опинилася в дитячому будинку...

...Твій лікуючий лікар відмовився від тебе одразу, щойно побачив рентген. Він сказав, що тут кілька тижнів від сили, і він нічим не може допомогти. Зовсім нічим. Ні, КТ не зробить. Ні, консультативний висновок не напише теж...

...Ми більше ніколи не говорили про смерть. Ніколи. Ми говорили про життя. І про чудеса..."

Булінг. З широко закритими очима Алла Котляр

буллинг
kolomyia.today

"...Раніше це називалося мобінгом. В радянській армії — дідівщиною. Скрізь, де є влада і підлеглі, де не побудувати комунікації, де є страх, тривога, недовіра, відчуття небезпеки, прояви булінгу в тій чи іншій формі є і будуть. ...

...Чи показуємо ми дітям, що самі просимо про допомогу, коли нам потрібно, і дозволяємо їм просити про допомогу? Тому що в системі булінгу дитина боїться розповісти про те, що їй погано. У неї є досвід — у дошкільному віці їй не раз говорили: "То дай здачі"..."

Недолюблені діти лихих 90-х Катерина Гольцберг

99
Сергій Кузнецов

"...Хто ж вони, діти 90-х? Чому їм так важко, і чому їхнім дітям ще важче? Я багато думала про цей феномен, тому що в більшості своїй саме діти 90-х призводять до психологів своїх дітей, але залишаються в терапії самі. Так вже сталося... Їм треба. ...

...Вони народилися в СРСР, але не змогли зрозуміти свою країну ні розумом, ні серцем. Вони застали розвал Радянського союзу в той момент життя, коли дуже важливо усвідомити головні істини, а істини у той момент безслідно зникли. Це і стало смертельним ударом для їхніх батьків..."

Древо життя Юлія Мостова, Сергій Рахманін, Анастасія Береза

"...Рідні загиблих на Сході потребують нас, розуміння та уваги. Інакше зарубки, залишені сокирою війни на їхніх душах, затягнуться не скоро.

...Чужі ще жорстокіші і безцеремонні. "Вам що, отриманих грошей мало?" — вголос дратуються чиновники спробам літніх батьків добровольців добитися належних пільг.

І все-таки найголовніша відповідь на поставлене нами питання не в тому, яка допомога потрібна, а в тому, що половині не потрібна ніяка. Це зовсім не означає, що піклуватися про цих людей не потрібно. Це означає, що турбота про них лежить не в матеріальній площині. Вона — в площині пам'яті. ..."

Кровотеча Юлія Мостова, Сергій Рахманін

Миграция. Отпуск.
pixabay.com

"...Скільки їх ще сидить на валізах? Що це за люди? Які їхні погляди? Які цінності? На який термін вони готові виїхати? Від кого? Куди? А чи все зробили, щоб не їхати?

...За різними даними, за межами України заробляють на життя від шести до восьми мільйонів наших громадян. Втім, частково вже не тільки наших бо тенденція "виїхати, заробити та повернутися" переростає в "виїхати, влаштуватися і залишитися"..."

Тримайте лікаря! Ольга Скрипник

врач1 медицина
Ministry of Defense of Ukraine / Flickr

"...До всіх дефіцитів, які руйнують доступність і якість медичної допомоги, додався ще один — кадровий. Відтік лікарів і медичних сестер із системи охорони здоров'я почався давно. Останнім часом цей процес настільки зріс, що його наслідків не бачить тільки сліпий.

...Хворий чи травмований пацієнт повинен набратися терпіння: навіть якщо хірург уже одягнув рукавички і маску, не факт, що операція почнеться. Бо ще не привезли анестезіолога..."

Наш інсульт був нам наукою Тетяна Александрова

медицина. лекарства. болезнь
pixabay.com

"... обличчя мого Сашка було страшно перекошене, в його шаленому погляді був жах, а лівою рукою він мовчки показував на своє горло. Мій мозок обпекло: "Це інсульт!".

...Міжнародні дослідження показують, що за останні десятиліття в розвинених країнах світу смертність від інсультів значно знизилася, а основний тягар цієї хвороби лягає на держави з середнім достатком і особливо бідні країни — Східну Європу..."

ДАП: "Острів свободи", який ми захищали Леся Литвинова

Аэропорт Донецк ДАП 22.01.15_3
facebook.com/Максим Фадеев

"...У серпні 2014-го нічого толком не було. Хто що роздобув, в тому і ходить. У Сергія був старий "дубок", в якому їздив на риболовлю. От і знадобився. Друзі знайшли берці та зо два десятка тільняків, щоб було чим ділитися з іншими. Так якось потихеньку стали на бійців схожі.

...Через кілька днів Рембо загине. Молодий, гарячий, впертий. Він міг взагалі не їхати, але сам напросився. І сам побіг допомагати своїм на перший пост, не встигнувши надіти каску. Осколок. Секундна справа..."

Правда і "Міф": Василь Сліпак очима брата Катерина Константинова

"...Коли я вперше приїхав до Василя в Париж і побачив його там, то здивувався... Він — молодий співак, а складалося враження, що він просто народився для Франції, йому було там цілком комфортно.

... Хоча він не терпів пафосу. На нього сильно вплинули вже перші поїздки на фронт, знайомство з різними людьми. Багато хто з його побратимів тоді й загинули...

Саме факт загибелі близьких людей, котрих він особисто знав, і був якимось ключовим стимулом для того, аби присвятити свій час бойовій місії."

Блідий відмінник або рум'яний трієчник? Оксана Онищенко

"...Домашнє завдання раніше часто нагадує загадки Змія для Івана-царевича: спробуй-но ти добути до завтрашнього ранку (визубрити, підготувати, написати, перечитати)... Не можеш? Нікого не хвилює, отримаєш двійку.

...Однак справа не тільки в програмах. Є ще особливий вид педагогічної ентузіазму, завдяки якому збільшується навантаження на дітей. У деяких престижних школах (ліцеях, гімназіях) часто довантажують дітей понад програму. Ми, мовляв, не звичайна школа, у нас і знань отримують більше, що ж ви хотіли."

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >