Двох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" доставили в СІЗО Ростова-на-Дону — адвокат

Поділитися
Двох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" доставили в СІЗО Ростова-на-Дону — адвокат Кримських татар утримують в СІЗО-1 © Новости Ростова-на-Дону
З анексованого Криму Сервера Зекіряєва та Мемета Бєлялова незаконно вивезли ще в минулому місяці.

Двох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" Сервера Зекіряева і Мемета Бєлялова доставили в СІЗО російського Ростова-на-Дону, повідомила у Facebook "Кримська солідарність". За словами адвоката Едема Семідляєва, їх як новоприбулих, помістили в карантин для проведення певних процесуальних дій.

"Обидва надійшли в СІЗО-1 і на даний момент на карантині, що в цьому випадку розуміється не як медичний термін, а як кримінально-процесуальне поняття, що означає проведення з громадянинами, які нещодавно потрапили в місця ув'язнення, визначених процедурних дій, після чого їх переведуть вже в постійну камеру. Кримінальним процесуальним кодексом встановлено певний термін, протягом якого карантин може тривати. Він дорівнює п'ятнадцять діб", - розповів Семідляєв.

За його словами, у Зекіряєва, Бєлялова, а також Марлена Асанова, Сейрана Салієва, Тимура Ібрагімова, Ернеса Аметова, Едема Смаілова і Сервера Мустафаєва в кінці жовтня заплановано перше судове засідання по суті.

Всіх вісьмох фігурантів другої бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" незаконно вивезли з анексованого Криму у вересні.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків і затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір" (заборонена в РФ). Це Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір'яєв, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов.

21 травня 2018 року російські силовики повели обшуки в будинках Едему Смаилова і Сервера Мустафаєва.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі