Дві третіх українців готові на компроміс з РФ заради миру в Донбасі — опитування

Поділитися
Дві третіх українців готові на компроміс з РФ заради миру в Донбасі — опитування © ОБСЄ / Facebook
Майже половина жителів регіону готова на будь-які умови.

Майже 70% громадян України заради миру на Донбасі готові піти на компроміси з Росією та самопроголошеними республіками, а силовий варіант розв'язання конфлікту підтримують лише 17% українців, йдеться в опитуванні соціологічної служби Центру Разумкова на замовлення фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Водночас на будь-які компроміси заради миру на Донбасі згодні лише 16% згодні. При цьому серед жителів Донбасу значно вища готовність йти на будь-які постуки заради миру – таких 46%, а також менша підтримка силового вирішення конфлікту –10%.

Водночас більшість можливих компромісів, які обговорюються в публічному просторі та передбачені Мінськими домовленостями, громадяни України вважають неприйнятними. Найменш прийнятними і для мешканців Донбасу, і для громадян України загалом є проведення виборів на умовах бойовиків, амністія всіх учасників бойових дій проти українських військ та формування силових органів ОРДЛО лише із місцевих представників. Для жителів Донбасу, а також Південного та Східного регіонів України більш прийнятними є надання ОРДЛО "особливого статусу", надання російській мові статусу державної, ухвалення закону про нейтральний та позаблоковий статус України та відновлення шляхів сполучення і торгівлі з окупованими територіями.

Більшість українців вважають, що найефективнішими заходами для досягнення миру є відновлення нормального життя на звільнених територіях (30%) та міжнародний тиск на Росію (32%). Для мешканців Донбасу основним і фактично безальтернативним шляхом встановлення миру є відновлення нормального життя на контрольованих Україною територіях (48%). Серед них значно менше (18%) розглядають тиск на Росію у вигляді санкцій як необхідний крок до миру.

Порівняно з настроями в Україні, на Донбасі більше віддають перевагу таким заходам, як надання окупованим територіями "особливого статусу" в межах України (24%) та надання російській мові статусу державної (19%).

Загальнонаціональне дослідження в рамках проекту "Перехід до мирного процесу на Донбасі: підвищення інклюзивності місцевих громад у потенційній миротворчій місії" проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Регіональне дослідження проведене в листопаді 2018 р. Загалом на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей було опитано по 500 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,5%.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі