Довіра суспільства до ЗНО за п'ять років зросла на 11,5% - Україна - dt.ua

Довіра суспільства до ЗНО за п'ять років зросла на 11,5%

3 листопада, 2013, 18:02 Роздрукувати

Тестування залишається основним критерієм вступу, проте час від часу звучать ідеї про відмову від нього. З 2010 року результати тестування стали "розмивати" з допомогою додаткових нарахувань: середнього бала атестата, бали за олімпіади, підготовчі курси. Між тим, довіра суспільства до ЗНО зростає.

Довіра суспільства до ЗНО за п'ять років зросло на 11,5%

Довіра суспільства до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з 2008 року зросла на 11,5%.

У 2013 році 53,4% опитаних підтримують вступ на основі ЗНО (у 2008 році про підтримку ЗНО "так, безумовно" і "скоріше так" відповіли 41,9% респондентів). Кількість тих, хто не підтримує ЗНО, за п'ять років скоротилася на 9,2% - з 34,1% у 2008 році до 24,9% у 2013 році, пише у статті для ZN.UA Оксана Онищенко.

Ці дані показують "середню температуру по країні". У цільовій групі, серед тих, хто безпосередньо стикався з тестуванням, проходив сам або його діти, родичі, діти родичів та друзів, у вересні 2011 року ЗНО підтримали 64%, в 2012 - 62%, в 2013 - 65% опитаних. Не підтримали - 22%, 26- % і 24% відповідно.

Зовнішнє тестування ставить усіх у рівні умови. З цим згодні 67% опитаних з цільової групи і 52% тих, хто не мав відношення до ЗНО. Не згодні - 22 і 27 % відповідно. Тестування стимулює школярів вчитися, а не сподіватися на чиюсь допомогу. Так вважають 68% респондентів з цільової групи і 55% тих, хто не мав відношення до ЗНО. Не згодні з ними 21 і 22% відповідно.

Проте учасники опитування виділяють і ряд недоліків, пов'язаних зі вступом на основі ЗНО.

Один із законопроектів про вищу освіту (його називають "ректорським") пропонує доповнити систему вступу до ВНЗ вступними іспитами. У цільовій групі підтримують цю ідею 26% (тому що це дасть можливість вишам відібрати "своїх" студентів), не підтримують - 52% (тому що це призведе до корупції). Серед тих, хто не входить в цільову групу, результати дещо відрізняються: 30% і 40% відповідно.

Більш того, 68% опитаних з цільової групи вважають, що вступні іспити створюють умови для корупції. З ними не згодні лише 12%. А ось при зовнішньому тестуванні можливість корупції допускають 25% респондентів. Не згодні з ними 50%.

Дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" на тему "Ставлення населення України до зовнішнього незалежного тестування" проводилося з 2008 року по жовтень 2013 року в рамках реалізації освітніх проектів Альянсу USETI. У кожному з загальнонаціональних опитувань було опитано близько двох тисяч респондентів з усіх областей України, АР Крим, Києва та Севастополя. Вибірка опитування є репрезентативною за статтю, віком, освітою, регіоном проживання та типом поселення.

Подробиці читайте в статті Оксани Онищенко "Яка вступна кампанія нам потрібна" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

zn З проекту умов прийому до ВНЗ зникла норма, що зобов'язує приймальні комісії оприлюднювати свої рішення

zn Сертифікат про знання державної мови може стати обов'язковим не для всіх ВНЗ

zn Панове урядовці, це не спам!

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >