Дороге обладнання роками стояло на складі - результати аудиту в Національному інституті раку

Поділитися
Дороге обладнання роками стояло на складі - результати аудиту в Національному інституті раку
При цьому з медзакладу зникло 149 одиниць комп'ютерної техніки, купленої в 2017 році.

За результатами внутрішнього аудиту в Національному інституті раку в медичному закладі встановили численні порушення та підстави для неефективного використання коштів Національного інституту раку. Перевірка, результати якої вже передали до правоохоронних органів, стосувалась діяльності Інституту в період з 1 січня по 20 вересня 2019 року.

Як зазначили аудитори, закупівля лікарських засобів та медичних виробів у медзакладі формувалися безсистемно, а самі покупки та їх надходження ніхто не контролював.

Так, в Інституті виявили необгрунтовано великі залишки препарату Метотрексат Тева (доросла онкологія), більше 4 тис. упаковок, хоча середньорічне використання становить біля 800 флаконів, тому є ризик невикористання препарату впродовж терміну його придатності.

Крім того, за результатами інвентаризації медикаментів встановлено наявність лікарських засобів, термін придатності яких закінчився, на загальну суму 316 212,86 гривень.

Водночас дороге обладнання, закуплене для Інститут раку, не використовувалось для лікування пацієнтів, а стояло на складі. Зокрема не введено в експлуатацію лінійний медичний прискорювач Varian Clinac iX закупленний ще у 2011 році. Загалом 7 одиниць медичного обладнання не використовується.

Натомість на складі виявили нестачу комп'ютерної техніки, а саме 149 одиниць на загальну суму близько 700 тисяч гривень, яка була придбана Інститутом у 2017 році для реалізації проекту "Запровадження медичної інформатизаційної системи в Національному інституті раку". При цьому два десятки закуплених моніторів не відповідають вимогам та сертифікаціям програми, для якої вони призначались.

Також в аудиторів серйозні сумніви викликали дані бухгалтерських записів, у яких часто з першого погляду помітна велика розбіжність.

"МОЗ України надало свої рекомендації Національному інституту раку для негайного вирішення всіх проблемних питань. Більше того, міністерство направило до правоохоронних органів матеріали отримані за результатом аудиту та сподівається на справедливе слідство", - заявили в міністерстві.

Нагадаємо, у вересні навколо Національного інституту раку розгорівся гучний скандал – журналісти з'ясували, що медзаклад із порушенням тендерного законодавства збирався закупити медичне обладнання на 32 мільйони гривень в фірми, співзасновник якої має родичів, що працюють в інституті. Після публікації схеми закупівлю в останній момент скасували.

Також у вересні правоохоронці оголосили про підозру двом лікарям Інституту раку, які змушували громадян платити "винагороду" за безкоштовні ліки, видача яких гарантована державою.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі