В Донбасі бойовики тримають заборонені гаубиці у Тельмановому - ЗМІ

Поділитися
В Донбасі бойовики тримають заборонені гаубиці у Тельмановому - ЗМІ Бойовики тримають гаубиці Д-30А в 12 км від лінії розмежування
Як відомо, даний вид важкого озброєння був виведений з експлуатації ЗС РФ у 2013 році, але далі зі складу зброю було відправлено не на утилізацію, а в Донбас, де її взяли на озброєння бойовики.

Представники НЗФ у Донбасі тримають заборонене Мінськими угодами важке озброєння тільки в 12 кілометрах від лінії розмежування, свідчать дані розслідування видання Informnapalm.

У звіті від 17 січня 2016 року року спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували, що бойовики так званої "ДНР" зайняли частину будівлі лікарні в смт Тельмановому.

"У контрольованому так званою "ДНР" Тельмановому (50 км на північний схід Маріуполя), спостерігачі 16 січня побачили, що частину будівлі лікарні зайняли озброєні члени "ДНР". Біля входу в будівлю і на вікнах розміщені мішки з піском і ящики з боєприпасами", - йдеться у звіті.

Спостерігачі місії також відзначають, що так само укріплено ще одну будівлю в населеному пункті.

Так у соціальних мережах бойовик з вигаданим ім'ям Maks Tor в соціальній мережі розмістив фото 122-мм гаубиць Д-30А, крім того, він поставив геолокаціі, яка свідчить, що зброя знаходиться в Тельмановьском районі - в 12 км від лінії розмежування.

Збройні сили РФ з 2013 року, крім підрозділів ВДВ, не використовують гаубиці Д-30. Зняті з озброєння зразки відправили на бази зберігання, звідти, швидше за все, зброю успішно передано бойовикам на Донбас.

Читайте також: ОБСЄ про Донбасі: потрібна мотивація закінчити війну від усіх сторін конфлікту

Раніше повідомлялося, що сепаратисти "ДНР" розмістили в Горлівці 122-мм САУ "Гвоздика". Такі дані оприлюднила українська розвідка.

За інформацією заступника голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександра Хуга, обидві сторони конфлікту на сході України не відвели до кінця все важке озброєння.

"Нездатність сторін відвести озброєння – очевидна. Моніторинг свідчить, що інформація про відвід не збігається з реальним станом речей відсотків на 30. З обох сторін", - сказав Хуг на брифінгу 4 лютого в Києві.

Нагадаємо, 13 січня в Мінську Тристороння контактна група з врегулювання ситуації в Донбасі заявила про досягнення домовленості припинити вогонь у зоні бойових дій на сході України з 14 січня. Незважаючи на це, ескалація конфлікту в зоні АТО триває.

Як відомо, ключовими умовами Мінських угод є припинення вогню і додержання режиму тиші, повний відвід важких озброєнь і підтвердження цього відводу СММ ОБСЄ, відновлення контролю над українсько-російським кордоном.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі