Доходи майже половини викладачів вузів не дотягують до середньої зарплати

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Доходи майже половини викладачів вузів не дотягують до середньої зарплати Доходи майже половини викладачів вузів не дотягують до середньої зарплати © rian.ru
На думку експертів, низькі доходи українських викладачів та відсутність у них додаткових заробітків створюють умови для корупції.

43% викладачів українських вищих навчальних закладів отримують дохід менше 3 тис. грн, причому середня заробітна плата в Україні в першому півріччі 2013 р. становила 3143 грн.

Про це свідчать результати загальнонаціонального соціологічного опитування "Соціально-економічний і професійний портрет українського вчителя", проведеного Центром дослідження суспільства. Дослідження охопило 56 вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації в 21 області України, Автономній Республіці Крим і м. Києві.

Згідно з опитуванням, лише 16% викладачів отримують понад 4,5 тис. грн.

За даними дослідження, дохід залежить від гендерної ознаки. Понад 4,5 тис. грн заробляють 12% жінок і вдвічі більше чоловіків. Крім того, дохід викладачів відрізняється в залежності від наукової сфери. Найбільше в Україні заробляють представники ІТ-спеціальностей. Майже третина з них отримує понад 4,5 тис. грн. Така ж заробітна плата лише у 12% викладачів-природничників. Це найменший відсоток в категорії 4,5 тис. грн.

Відмінності обумовлені переважно додатковою зайнятістю викладачів. Тільки на зарплату у своєму виші живуть 80% співробітників. Інші, крім основної роботи, викладають в інших вишах, проводять наукові дослідження, працюють на невикладацьких роботах за спеціальністю, займаються репетиторством і т.п. Лідерами в отриманні додаткового доходу є ІТ-фахівці (38%). Найменше шансів мати дохід від ще однієї роботи - у представників технічних і природничих спеціальностей (15% та 8% відповідно).

"Вкрай низькі доходи українських викладачів та невелика частка тих, у кого є додаткові джерела надходжень, створюють умови для корупції. Безперечно, проблему не можна вирішити підвищенням зарплат, але треба розуміти, що без поліпшення матеріального становища очікувати позитивних змін у вищій школі не доводиться", - прокоментувала ситуацію експерт Центру дослідження суспільства Інна Совсун.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Оксани Загакайло "Мовчання - золото? Ні, медяк". !zn

Читайте також:

Київський університет Шевченка лідирує за кількістю заяв від абітурієнтів

Табачник запевнив, що у вишах викорінили хабарництво

Серед прав учнів в Україні найчастіше порушується право на безкоштовну освіту

Міносвіти урізало провідним вишам держзамовлення з низки спеціальностей

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі