Добкін заявив, що ініціював справу проти Порошенка через Томосу, в УПЦ КП кажуть, що вони

Поділитися
Добкін заявив, що ініціював справу проти Порошенка через Томосу, в УПЦ КП кажуть, що вони Порошенко звинувачують у розпалюванні релігійної ворожнечі
Справу відкрила СБУ, але потім передала в ДБР.

Колишній мер Харкова і колишній народний депутат від "Опозиційного блоку" Михайло Добкін заявив, що він нібито став ініціатором нової справи проти п'ятого президента Петра Порошенка, яке стосується отримання Україною Томосу про автокефалію православної церкви.

"Маніпулюючи прагненнями православної спільноти України до об'єднання, Порошенко використовував церковні організації і релігійне протистояння для досягнення перемоги на виборах 2019 року. Такі злочинні дії Порошенка викликали загострення релігійного (міжконфесійного) протистояння та ворожнечі в державі", - написав Добкін у своєму Telegram.

Також Добкін вважає, що тема об'єднання православних конфесій України та доцільності створення помісної церкви перестала бути внутрішньою справою церкви.

За словами Добкіна, дії Порошенко "становлять небезпеку для соціального миру і політичної стабільності в Україні та містять ознаки кримінальних діянь, передбачених статтями 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками), 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України".

Відзначимо, що насправді Державне бюро розслідувань заявило, що справа було відкрито СБУ в жовтні 2019 року "за заявою вірян Київського патріархату УПЦ". Пізніше її передали до ДБР.

Крім того, активістка з Одеси Ткаченко Неоніла написала на своїй сторінці в Facebook, що заяву на Порошенка у цій справі подали парафіяни Храму Різдва Христового Української Православної Церкви Київського Патріархату Одеси.

Нагадаємо, 6 січня 2019 року Україна отримала Томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Єпіфанія обрали настоятеля ПЦУ під час Об'єднавчого собору Софії Київської в грудні.

Інтронізація настоятеля ПЦУ відбулася 3 лютого 2019 року. За кілька днів до цього офіційно зареєстрували Київську митрополію Православної церкви України.

Як повідомлялося, з моменту заснування Православної церкви України до неї приєдналися близько 600 парафій Московського патріархату.

Пізніше Патріарх Філарет заявив про те, що він відкликав свій підпис під постановою помісного собору від 15 грудня 2018 року по ліквідації УПЦ КП.

У грудні минулого року предстоятель Православної церкви митрополит Епіфаній повідомив про юридичне припинення існування УПЦ Київського патріархату і Української автокефальної православної церкви.

У грудні 2018 року відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили ПЦУ і був обраний її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. Під час Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату. Тоді ж Філарет підписав постанову про ліквідацію УПЦ КП.

Однак 14 травня 2019 почесний патріарх Філарет заявив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він сам залишається чинним патріархом.

Своєю чергою на засіданні Синоду Православна церква України 24 травня висловила повну підтримку предстоятелю, митрополитуЕпіфанію.

29 травня предстоятель ПЦУ видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об'єднання Українська православна церква Київського патріархату", видані після 30 січня 2019 року, є недійсними. А згодом синод підпорядкував ПЦУ всі приходи і монастирі Київського патріархату.

Детальніше про "гру" Філарета читайте в статті Катерини Щоткіної "Святійші недуги".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі