До справи полковника ЗСУ Без'язикова долучені нові матеріали

Поділитися
До справи полковника ЗСУ Без'язикова долучені  нові матеріали Прокуратура надала суду нові матеріали у справі офіцера ЗСУ
Прокурор наполягає на тому, що розшифровані телефонні розмови доводять держзраду офіцера та перехід на бік бойовиків "ДНР".

Шевченківський районний суд Києва долучив до справи підозрюваного в шпигунстві полковника Збройних сил України Івана Без'язикова низку нових матеріалів, повідомляє "5 канал".

Зокрема, йдеться про розшифровані телефонні розмови. Обвинувачення наполягає на тому, що вони доводять перехід українського офіцера на бік супротивника в умовах війни.

За твердженням прокурора, у частині розмов Без'язиков виступає безпосереднім учасником, у решті – лише згадується. У полоні бойовиків терористичної організації "ДНР" з серпня 2014 по липень 2016 полковник ЗСУ став членом терористичного угруповання та працював у "розвідувальному управлінні" НЗФ, стверджує сторона обвинувачення.

"Випливає, що пан Без'язиков не був ніяким військовополоненим. Він, відповідно до ієрархії, займав не останню позицію в цій організації, даючи вказівки та доручення іншим членам терористичної організації", – зазначив прокурор Олег Пересада.

Сам підсудний і його захист обвинувачення відкидають. Крім того, Без'язиков попросив надати його родині охорону, оскільки, на його думку, їй загрожує небезпека.

"Є серія розмов, які я би назвав "намагання бойовиків дискредитувати полоненого". Не тільки Без'язикова намагались дискредитувати. Були звичайні солдати, були люди, яких самі бойовики вважали суперполоненими. Тобто полонені, за яких можна отримати 15 осіб", – прокоментував позицію захисту адвокат Олег Веремієнко.

Наступне засідання у цій справі призначене на 22 січня.

Полковник ЗСУ Іван Без'язиков потрапив у полон "ДНР" у серпні 2014 року, і був звільнений 5 липня 2016 року. Як повідомляла перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, СБУ провела цілу спецоперацію з пошуку та звільнення офіцера.

13 грудня 2016 року СБУ затримала Без'язикова у Києві. За даними слідства, опинившись у полоні, офіцер прийняв від співробітника російських спецслужб пропозицію про співпрацю. До його обов'язків входили збір, обробка та узагальнення інформації про сили АТО. Підозрюваний неодноразово виїжджав до російського Ростова-на-Дону, де отримував вказівки від російських силовиків. Серед терористів Без'язиков був відомий під прізвиськами "Луїз", "Дядя Ваня", "Полковник", "Іван Миколайович".

29 грудня того ж року слідчі Служби безпеки України за погодженням з працівниками Генеральної прокуратури України повідомили Без'язикову про підозру у державній зраді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі