До 21 травня Україна повинна остаточно попрощатися зі слідами комуністичної пропаганди

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
До 21 травня Україна повинна остаточно попрощатися зі слідами комуністичної пропаганди Щадити пам'ятники Леніну - все одно, що залишати свастику на вулицях Німеччини, вважає В'ятрович © Первый областной
Перший етап очищення суспільства від руйнівних наслідків тоталітарного минулого за планом повинен закінчитися 21 травня 2016 року.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у своїй статті для DT.UA висловлює думку, що залишати пам'ятники Леніну в публічному просторі демократичної країни через їхню художню цінність - все одно, що залишати свастику на вулицях Німеччини.

"Стосовно демонтажу пам'ятників забила на сполох мистецька громадськість, яка висловлює стурбованість з приводу можливої втрати цінних мистецьких творів. Але закон зобов'язав органи влади в цивілізований спосіб, а не так, як це відбувалося під час стихійного революційного "ленінопаду", проводити демонтаж. Тому та невелика частина справді цінних творів повинна знайти своє місце в музеях. А залишати їх у публічному просторі демократичної країни - все одно, що залишати свастики на вулицях Німеччини", - пише він.

"Уявіть собі школяра, який спускається в метро, а на кожній станції йому на очі потрапляє свастика, до школи він прямує вулицею Ріббентропа або Гіммлера, а навпроти школи стоїть пам'ятник Гітлеру. Чи зможе він вирости в таких умовах людиною зі стійкими демократичними цінностями? Німці свого часу сказали: "Ні!". Тепер своє "ні" впевнено промовила Україна", - пише В'ятрович.

"2014-го на міжнародній конференції "Як викинути Леніна з голів українців?", організованій Інститутом національної пам'яті спільно з Посольством Франції та громадськими організаціями, ми говорили про демонтаж пам'ятників як про перший етап очищення суспільства від руйнівних наслідків тоталітарного минулого. За планом він має закінчитися 21 травня 2016 р. І це означає, що простір, у якому українці живуть, навчаються і працюють, буде вільним від тоталітарної пропаганди. Вільним для творення нового. Звісно, складно говорити про інновації в "совкових" рамках. Нашою метою було зняти ці обмеження, і ми вже на фінішній прямій, аби її досягнути", - йдеться в статті.

Читайте також: У Польщі мають намір знести понад 500 пам'ятників радянської епохи

Нагадаємо, в Україні 18 лютого в зв'язку з законом про заборону пропаганди комуністичної і нацистської символіки офіційно вступає в силу постанова Верховної Ради №3854 про перейменування більше 160 населених пунктів.

Зокрема, в Донецькій області місто Артемівськ перейменовано на Бахмут, Дзержинськ – на Торецьк, Червоний Лиман – на Лиман. У Полтавській області місто Червонозаводське перейменоване на Заводське. В Одеській області місто Іллічівськ перейменовано на Чорноморськ.

Детальніше про декомунізацію читайте в статті директора Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича "Повертаємо людям історію, історії повертаємо людей" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі