До 2050 року чисельність населення в Україні зменшиться на 5,5 млн чол. - вчені - Україна - dt.ua

До 2050 року чисельність населення в Україні зменшиться на 5,5 млн чол. - вчені

12 листопада, 2017, 11:12 Роздрукувати

Щоб мінімізувати негативні наслідки демографічних змін, потрібне переосмислення цілей та інструментів політики у всіх сферах.

До 2050 р. чисельність населення в Україні зменшиться на 5,5 млн чол., за прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України.

При цьому чисельність людей працеактивного віку (20-59 років) скоротиться на 6,6 млн, тоді як кількість людей у віці 60 років і старше збільшиться на 2,6 млн., а їх частка в населенні (рівень старіння) зросте до 33%. Співвідношення вікових контингентів працеактивного (20-59 років) і пенсійного віку (60 років і старше) зменшиться з нинішніх 2,6 до 2 на початку 2030-х і до 1,5 наприкінці прогнозованого періоду.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Лідія Ткаченко, к. е. н., провідний науковий співробітник Інституту. На її думку, щоб мінімізувати негативні наслідки демографічних змін, потрібне переосмислення цілей та інструментів політики у всіх сферах.

"Прийняття на державному рівні Національного плану дій з питань старіння, навіть в декларативній формі, стало б підтвердженням розуміння складності цього питання і уваги до становища літніх людей, дало б можливість поставити завдання у якісно новому форматі, в тому числі із залученням громадського сприяння та донорських коштів", - вважає вчений.

Детальніше про важку демографічну ситуацію в Україні читайте у статті Лідії Ткаченко "Три вершники демографічного апокаліпсису. Основні тренди в Україні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >