Дмитро Стус відмовився надавати авторські права на фільм про батька

Поділитися
Дмитро Стус відмовився надавати авторські права на фільм про батька
Син дисидента не схвалив сценарій фільму ще рік тому.

Син українського дисидента і поета Василя Стуса Дмитро заявив, що не надасть авторських прав знімальній групі фільму "Стус", яка працює над фільмом про його батька. Зокрема він зазначив, що категорично відмовився брати участь у роботі над фільмом ще, коли побачив сценарій стрічки. Про це Дмитро Стус заявив коментарі виданню "Гордон"

"Я не в курсі останніх подій, тому що українське телебачення не дивлюся і в Facebook не сиджу. Близько року тому до мене звернулися з Держкіно і попросили, щоб я зустрівся з людьми, які хочуть знімати фільм про Василя Стуса. Я зустрівся, почитав сценарій і категорично відмовився брати будь-яку участь у цій роботі, навіть в якості консультанта. Адже це кіно виходило зовсім не про Стуса. Там не було нічого, що мало б бути в такому фільмі. З людьми, які збиралися знімати цю стрічку, я розмовляв останній раз близько року тому, якщо не більше. З тих пір ніяких контактів із ними не було. І ця тема зі скандалом навколо фільму мене абсолютно не цікавить", – сказав він.

Він додав, що не має наміру втручатися у розбіжності між знімальною групою і політиком Віктором Медведчуком, який був адвокатом його батька в судовому процесі, оскільки не збирається надавати авторських прав на фільм на підставі своїх спогадів про батька.

"Те, що з фільму хотіли вирізати сцену суду над Стусом, – не моя проблема. Це проблема знімальної групи. І знову ж таки, якщо представники Медведчука зберуться судитися зі знімальною групою, то це не мої проблеми. Більше того, за час, що минув, про мене написали жодного. І я вирішив, що авторських прав не дам. Так що нехай тепер знімають піратський фільм. Мені все одно", – резюмував Стус.

Нагадаємо, 10 серпня український актор і телеведучий Геннадій Попенко повідомив про те, що зі сценарію фільму "Стус" вирізана сцена останнього суду над поетом з участю адвоката Віктора Медведчука. За словами Попенка, у первинному варіанті сценарію ця сцена була, і виконавець ролі Медчедчука готувався до зйомок.

"За словами учасників знімального процесу "продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука" і сказали, що якщо вони хочуть зняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом", - написав Попенко на своїй сторінці в Facebook.

Режисер фільму Роман Бровко пояснив свої дії необхідністю скоротити хронометраж стрічки, а також послався на прохання сина поета Дмитра Стуса. Однак той спростував цю інформацію, заявивши, що зустрічався зі сценаристами, але ні про що не просив.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив керівництву Міністерства культури і Державного агентства з питань кіно спільно з авторами фільму про українського поета і політв'язня Василя Стуса вжити заходів для того, щоб історія його життя у фільмі була розказана без спотворень

Наступного дня знімальна група фільму "Стус" пообіцяла дозняти сцени в суді і включити їх у фільм.

Віктор Медведчук був призначений адвокатом Василя Стуса на судовому процесі в 1980 році. Сам поет протестував проти цього призначення, але не зміг домогтися заміни захисника. У виступі перед судом Медведчук заявив про те, що всі злочини підсудного заслуговують покарання, фактично прийнявши сторону обвинувачення.

Стус загинув 4 вересня 1985 року в таборі в Пермському краї.

Детальніше про долю поета читайте в інтерв'ю його сином Дмитром Стусом у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі