Директор НАБУ назвав умову для продовження боротьби з корупцією

Поділитися
Директор НАБУ назвав умову для продовження боротьби з корупцією Ситник розповів, що заважає НАБУ боротися з корупцією © НАБУ / Flickr
НАБУ і САП вже передали до судів понад 100 кримінальних проваджень, але їх розгляд затягується.

Ефективність боротьби з корупцією в Україні може підвищитися тільки після початку роботи незалежного антикорупційного суду, заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

За його словами, НАБУ й Спеціалізована прокуратура за два роки роботи передали до українських судів понад 100 кримінальних проваджень, але їх розгляд затягується, повідомляє прес-служба Бюро.

"На жаль, ці справи судами майже не розглядаються. Переконаний, без створення антикорупційного суду, який зможе винести справедливі рішення у справах про топ-корупціонерів, подальша боротьба з корупцією неможлива", - заявив директор НАБУ в ході виступу на презентації дослідження Transparency International Індекс сприйняття корупції" за 2017 рік у Києві в середу, 21 лютого.

Згідно з його результатами, Україна з 30 балами зі 100 можливих посіла в рейтингу 130-те місце зі 180.

У 2017 році Україні вдалося поліпшити свій стан усього на 1 бал.

Ситник висловив упевненість, що створення антикорупційного суду вже в 2018 року допоможе Україні суттєво поліпшити свої позиції в рейтингу.

У ході презентації експерти Transparency International озвучили рекомендації про створення антикорупційного суду, а також надання НАБУ права на самостійне зняття інформації з каналів зв'язку.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд рекомендував владі України невідкладно розглянути законопроект про антикорупційний суді з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Перед цим МВФ і Світовий банк розкритикували президентський законопроект про антикорупційний суді, вказавши на невідповідність деяких його положень рекомендаціям "Венеціанки".

Президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумів щодо законопроекту, зазначивши, що депутати зможуть вдосконалити його в рамках парламентських процедур. Пізніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пообіцяла, що депутати врахують рекомендації МВФ під час розгляду президентського законопроекту.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, у свою чергу, спрогнозував, що законопроект включать до порядку денного парламенту в лютому, і до травня він буде прийнятий в цілому.

На думку голови Стратегічної групи радників по підтримці реформ в Україні, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, у разі відмови від співпраці з МВФ Україна не зможе обслуговувати свої боргові зобов'язання.

Детальніше про переспективи співробітництва України з МВФ читайте в інтерв'ю міністра фінансів Олександра Данилюка "Багато хто хоче позбутися МВФ, щоб законсервувати поточну ситуацію на догоду своїм особистим інтересам" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі