Директор ДБР Роман Труба підпадає під люстрацію — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Директор ДБР Роман Труба підпадає під люстрацію — експерт
Одним з двигунів "посадки" та обрання якомога жорсткішого запобіжного заходу під час Євромайдану був саме Роман Труба.

Знову виникло питання щодо відсутності справжньої люстраційної перевірки Романа Труби. Як відомо, з ухваленням Закону "Про очищення влади" всі топ-посадовці режиму Януковича, а також представники правоохоронних органів підпадали під заборону надалі обіймати публічні посади. Проте дехто зумів уникнути цієї долі (люстраційної заборони), відсидівшись на посадах, які не передбачені у згаданому законодавчому акті. Посада прокурора Пустомитівського району Львівської області не була в контексті Закону "Про очищення влади", проте в статті 3 цього нормативно-правового акта передбачено й інші критерії. Пункт 12 частини 2 передбачає, що під люстрацію підпадає і працівник органу прокуратури, який здійснював процесуальне керівництво, вносив подання, погодження, підтримував клопотання про застосування запобіжних заходів, підтримував державне обвинувачення у суді стосовно осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності відповідно до Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" від 29 січня 2014 року, Закону України "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" від 21 лютого 2014 року.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Лємєнов, головний експерт Антикорупційної групи РПР, StateWatch. За його словами, депутат Львівської міської ради Андрій Шевців, який фігурував у кримінальному провадженні, де процесуальне керівництво здійснювалося Пустомитівською прокуратурою та підозра якому погоджувалася безпосередньо Романом Трубою, стверджує, що йому тоді персонально передавали "привіт" щодо "посадки", навіть радили піти обрати фарбу для камери, в якій він відбуватиме покарання після завершення Євромайдану.

"І, як уточнив депутат Львівської міськради, одним з двигунів "посадки" та обрання якомога жорсткішого запобіжного заходу був саме Роман Труба, - вказує експерт. - Яким чином Генеральна прокуратура після завершення Революції гідності провела люстраційну перевірку і надала відповідні документи Міністерству юстиції - незрозуміло.Очевидно, що за посадою Роман Труба не підпадав під люстрацію. Але погодження клопотання про запобіжний захід та "підозра" - це саме те, за що і потрібно не допускати до публічної служби".

Детальніше про проблеми з формуванням ДБР читайте в матеріалі Олександра Лємєнова "Ефект профана у керівництва ДБР" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі