Державна власність Росії може стати українською після рішення суду в Гаазі – Аслунд

Поділитися
Державна власність Росії може стати українською після рішення суду в Гаазі – Аслунд Росія може залишитися без деяких державних активів, якщо відмовиться виконувати рішення Гаазького суду © Open Russia
Український бізнес відтепер має право таким чином компенсувати збитки після анексії Криму.

Рішення Третейського суду у Гаазі, згідно з яким Росія має компенсувати українським компаніям-позивачам збитки, завдані анексією кримського півострова, стало великою перемогою для бізнесу, вважає експерт аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд.

На основі цього рішення українські інвестори зможуть через європейські суди взятися за стягнення збитків. Щоправда, за словами економіста, цей процес швидким не буде.

"Згідно з Нью-Йоркською конвенцією про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень від 1958-го року, сторона-переможець має право стягувати державну власність фактично будь-де у світі, і країни Заходу реально виконують її. Це витратний процес у сенсі судових витрат, і він повільний, але працює", - заявив Аслунд.

У Росії вже заявили, що не були представлені на цьому суді, тому не вважають себе стороною процесу.

За інформацією ЗМІ, частина компаній, які виграли справу проти Росії в Третейському суді, пов'язані з олігархом Ігорем Коломойським. Мова йде про колишнього голову правління Приватбанку Олександра Дубілета та ТОВ "Еверест Істейт", яке є головним позивачем. Зазначена компанія-забудовник, за інформацією Генпрокуратури, також пов'язана з Приватбанком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі