Держава не контролює дотримання трудового законодавства - Україна - dt.ua

Держава фактично усунулася від контролю над дотриманням трудового законодавства – експерт

15 грудня, 2019, 15:40 Роздрукувати

Як наслідок, норми цього законодавства перестали сприйматися, як щось обов'язкове для виконання.

Працівники незадоволені зарплатами і умовами праці, роботодавці скаржаться на недостатню якість робочої сили, але найчастіше свої претензії обидві сторони направляють у бік держави © Андрій Товстиженко, DT.UA

Трудові відносини в Україні в повній мірі відображають проблеми трансформації тоталітарної адміністративної системи на демократичну ринкову. Реформи відсутні, інститути соціального захисту механічно імітуються, що призвело до побудови моделі трудових відносин, за якої і роботодавці і працівники відчувають себе пригніченими, невільними і не проти перекласти проблеми дотримання трудового законодавства на уряд, пише у своєму матеріалі для DT.UA провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. в. Птухи НАН України, кандидат економічних наук Лідія Ткаченко.

При всьому цьому, зазначає автор, держава, у свою чергу, імітуючи зниження адміністративного тиску на бізнес фактично усунулася від контролю над дотриманням трудового законодавства.

"Як наслідок, його норми перестали сприйматися як обов'язкові, їх масово порушують та ігнорують усі сторони й учасники ринку праці. За даними опитування в рамках проєкту SHADOW, у 2018 р. 32% працівників підприємств працювали без офіційного працевлаштування, і 45% фонду заробітної плати було виплачено у "конвертах". При цьому 28% опитаних менеджерів не очікують ніяких серйозних покарань у разі виявлення порушень, хіба що невеличкого штрафу", – пише вона.

Читайте також: Уряд підтримав ініціативу Мінсоцполітики щодо електронних трудових книжок

Детальніше про проблеми трудового законодавства в Україні, необхідність його лібералізації у бік розширення прав та свобод сторін трудових відносин читайте в матеріалі Лідії Ткаченко "Зміни у трудове законодавство: чи всяка лібералізація на користь?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Віктор Совщак Віктор Совщак 15 грудня, 18:56 Зробіть аналіз 28 років України і Ви побачите що мова не йшла про порядок а про збагачення .... Відповідно і не могла бути увага до трудових взаємовідносин Хоча Україна підписала меморандум 1919 про контроль праці Інспекія правці тому і існує Але тільки і для цього Можливо зараз встановлять правила бізнесу Ну і як складова трудовий договір згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >