Вступна кампанія 2015 - Депутати знову намагаються змінити правила вступної кампанії - Україна - dt.ua

Депутати знову намагаються змінити правила вступної кампанії

14 березня, 2015, 14:56 Роздрукувати

Врахування сертифікатів минулих років, у разі його запровадження, стане несправедливою нормою у правилах прийому до вишів.

Правила ЗНО вперто намагаються змінити © anti-crime.org

У парламенті зареєстровано законопроект № 2335 "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо забезпечення рівних прав на здобуття вищої освіти)". Автори — депутати від коаліції О.Співаковський, І.Вінник, А.Гордєєв, С.Хлань (БПП) і Т.Кремінь ("Народний фронт").

Як пише у статті для DT.UA Оксана Онищенко, це третя спроба народних обранців змінити правила вступної кампанії-2015. Ідея одна — враховувати під час вступу сертифікати незалежного тестування минулих років.

Перші дві спроби провалилися.

"У чому секрет такої наполегливості? Автори законопроекту кажуть, що захищають однаковий доступ до освіти. Але це тільки вершина айсберга. Згідно з новим законом про вищу освіту, фінансування кожного вишу залежатиме не від того, як його ректор "повирішував питання в міністерстві", а від результатів вступної кампанії. Тобто від кількості набраних студентів. Тому завжди знайдуться охочі розширити можливості для набору студентів, хай навіть на шкоду якості освіти", - зазначає автор.

Читайте також: В Україні запровадять 12-річну середню освіту

Новий законопроект містить дві ідеї. Перша — врахування сертифікатів минулих років. На думку авторів, такий крок забезпечить "рівні права на здобуття вищої освіти незалежно від року здобуття освіти". А тепер "це неможливо через різний рівень підготовки".

"Та чи справді це турбота про випускників попередніх років? Адже замість того, щоб подумати, як реально допомогти їм підвищити свій рівень підготовки, автори законопроекту просто пропонують запровадити для них інші правила вступу. Вимога визнати сертифікати минулих років ущемляє права тих, хто закінчує школу нинішнього року", - переконана автор статті.

По-перше, в деяких "старших товаришів" за 8 років існування ЗНО на руках назбиралося по кілька сертифікатів з одного й того самого предмета. Отже, вони можуть вибрати для вступу результат найуспішнішої спроби.

По-друге, нинішнього року тестування з української мови об'єднають зі шкільним випускним іспитом. Таким чином, його складатимуть не лише ті, хто планує вступати у виш, а взагалі всі випускники шкіл. Це істотно збільшує кількість учасників тестування, а отже й конкуренцію між ними. Адже бал ЗНО, за своєю природою, не абсолютний, а рейтинговий (тобто це не оцінка, а місце учасника тестування в рейтингу серед інших учасників).

По-третє, нинішнього року внесено істотні зміни в методику визначення результатів ЗНО. Отже, старі й нові сертифікати, бали в яких обчислювалися по-різному, порівнювати не можна.

Ідею приймати під час вступу сертифікати минулих років уперше реалізував у вступній кампанії Дмитро Табачник. Тому подати її як реформаторську нині важко.

Можливо, з цієї причини наполегливі ініціативи депутатів щодо зміни правил вступної кампанії згодом були трохи модернізовані.

Детальніше читайте у статті Оксани Онищенко Наполегливість чи впертість? у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >