Політичні сили відерагували на затриманя та поведінку Насірова в суді

Відео
Поділитися
Політичні сили відерагували на затриманя та поведінку Насірова в суді Українські політики не вважають поведінку Насірова гідною © Схеми
У БПП відмовилися давати коментарі з приводу затримання очільника ДФС.

Фракція "Блок Петра Порошенка" повідомила про своє небажання робити будь-які заяви з приводу висунутих усуненому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову обвинувачень. Там запевняють, що Національне антикорупційне бюро – цілком самостійний и незалежний орган, який має розслідувати цю справу без тиску та втручання.

"Фракція БПП у Верховній Раді України не готувала, і не планує готувати будь-яких заяв, звернень тощо від імені фракції, які можуть розцінюватись, або трактуватись як політичний тиск на розслідування, зокрема, стосовно висунення підозри голові Державної фіскальної служби Роману Насірову", - йдеться у повідомленні прес-служби.

Тим не менш, у фракції припускають ймовірність власних заяв народних депутатів України, в тому числі від БПП.

"Однак будь-які ініціативи окремих депутатів фракції не можна розцінювати як позицію фракції. Фракція партії "Блок Петра Порошенка" усі свої рішення приймає на засіданнях фракції і лише після їх підтримки більшістю членів фракції вони виносяться на публічний рівень", - застерігає перс-реліз.

У БПП підкреслили бажання боротися з корупцією в України. Там в черговий раз зазначили, що вона має бути подолана у найкоротші терміни, а будь-який політик має нести відповідальність за порушення закону, незалежно від посади, яку обіймає.

"Національне антикорупційне бюро є незалежним органом, на який покладено обов'язок боротьби з корупцією. З огляду на це, фракція БПП не буде ухвалювати будь-яких заяв чи звернень, які можуть стати на заваді проведення прозорого і законного розслідування корупційних діянь та чинити перепони у встановленні законності, притягненні до відповідальності посадових осіб – учасників схем незаконного збагачення", - резюмували у фракції.

Свою думку з цього приводу висловив також народний депутат України Сергій Лещенко.

"Затримання Насірова - це серйозний удар по вертикалі нинішньої влади. Він крутив вентиль корупції. І він має дати свідчення, куди йшла основна частина грошей з його потока", - написав він на свої сторінці в Facebook.

На думку Лещенка, затримання Насірова має стати "лакмусовим папірцем" для усіх корупціонерів країни.

"Коли вас приймуть органи, за вас нікому буде вступитися. Запропонують лише безглуздий варіант з "Феофанією" та пообіцяють "розрулити" все в судах. Але насправді вас з часом просто "зіллють". Ви нікому не будете потрібні, як кинутий напризволяще суддя Чаус в молдавській квартирі. Тож, даючи згоду на участь в черговій корупційній оборудці, пам'ятайте про те, що краще не ризикувати", - додав він.

Політик також пояснив, чому затримання Насірова в лікарні відбулося пізно ввечері, після 22:00 години. За словами Лещенка, того дня Роман Насіров не з'явився ані в центральній податковій , ані в себе вдома, тож якби НАБУ не почало спецоперацію у лікарні, станом на ранок Насіров був би вже госпіталізований та непридатний для проведення слідчих дій.

"Тепер країна вже третю добу спостерігає за опереточним водевілем. Можете уявити, що почнеться, коли візьмуться за Мартиненка або Грановського", - підкреслив Лещенко.

Політик відвідав засідання Солом'янського районного суду Києва, який розглядав обрання запобіжного заходу усуненому голові ДФС. На його думку, рішення "впасти на лікарню" було хибним.

"Повернувся з засідання суду по Насірову. Сумне видовище. Успішний інвестбанкір з Лондону та суворий очільник фіскального відомства назавжди перетворився в "людину під бурою ковдрою". Його сплячим знімають сотні камер та відверто глузують журналісти. А міг би прийти до суду у костюмі, отримати заставу та спокійно чекати суду на свободі. У підсумку – нуль співчуття в суспільстві та позор на все життя. Крім антикорупційних судів треба створювати антикорупційні лікарні. А потім і антикорупційні тюрми, аби все було готове до приходу гостей", - резюмував він.

Читайте також: Суд по Насірову оголосив перерву до неділі

Народний депутат від партії "Опозиційний блок" Олександр Вілкул зазначив, що "розкрадання коштів у вишиванці шкідливе для здоров'я". Він поділився записом депутата Дніпровскої міської ради від "Опозиційного блока" Сергія Суханова на своїй сторінці у Facebook.

"Корбан, Мосійчук, Насіров та інші! Щирі патріоти. Всім по сорок. У всіх під час арешту інфаркти, кризи та інсульти. Єфремову – 60 років. Спокійно сидить. Як негативно впливає на життя та здоров'я патріотизм! Красти в вишиванці шкідливо для здоров'я", - зазначив політик.

Читайте також: Невідомий повідомив про "замінування" Солом'янського суду

Затримання головного фіскала країни прокоментували також в "Радикальній партії Олега Ляшка". Заступник лідера РПЛ, народний депутат України Андрій Лозовий відзначив, що підтримати затриманого в суді прийшла "чудова компанія".

"Замєчатєльна компанія. Їй-богу, не вистачає тільки Гонтаревої", - повідомив він.

Сам Олег Ляшко висловив впевненість у тому, що склад злочину в справі затриманого все ж є.

"Що ж стосується справи Насірова, то, на моє переконання, там є склад злочину. Більше того, я думаю що така "вонюча" справа, як газ, матиме ще десятки фігурантів. Цілком ймовірно, що Онищенко сам видасть своїх подєльників", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Він також зажадав, аби всі гучні справи доходили до суду.

"Усі гучні затримання повинні закінчуватись обвинувальними вироками суду. Інакше - це просто цирк, на арені якого ламають людські долі заради аплодисментів", - підкреслив політик.

Читайте також: Оголошена Насірову підозра могла знаходитись в САП ще з грудня минулого року – джерела

Фракція "Самопомочі" підтримала як затримання Насірова, так і акцію проти затягування справи голови ДФС у Солом'янському суді Києва.

З аналогічним заявами виступили "Демократичний альянс" та лідер "Руху нових сил" Міхеїл Саакашвілі.

У той жеч час, "Батьківщина" і "Народний фронт" справу проти насірова поки що не коментували.

Читайте також: Перевезти Насірова в Інститут кардіології доручив Холодницький

Лідер партії "Громадянська позиция" Анатолій Гриценко висловив побажання, аби Насірову дали втекти. Власну думку він пояснив тим, що "може тоді нарешті дійде усвідомлення до всіх, в Україні й за межами, що головний корупціонер і головний Шатун, сидить на Банковій".

"А я хочу, щоб гарант переміг НАБУ - і щоб Насірову дали втекти! Може, тоді нарешті дійде усвідомлення до всіх, в Україні й за межами, що головний "смотрящій" і "розводящій" цього ганебного дійства, він же головний корупціонер і головний Шатун, сидить на Банковій. Нехай гарант і цього разу вплине на слідство, вплине на суд, принизить НАБУ... Нехай він "переможе" і випустить "свого" Насірова", - написав Гриценко на свої сторінці в Facebook.

На думку Гриценка, українське суспільство має побачити, як енергійно президент прикриває корупціонерів.

"Він загнав себе в глухий кут давно. Офшорами, сліпими трастами, "роттердамськими" оборудками, торгівлею "на крові", провалом реформ і щоденною PR-брехнею", - написав він.

Гриценко вважає, що звільнення Насірова негативно позначиться на самому президентові, і він змушений буде швидше залишити свою посаду.

Читайте також: Насіров сам захотів свого відсторонення під час розслідування - Гройсман

Як повідомлялося, пізно ввечері 2 березня детективи НАБУ вручили голові ДФС Роману Насірову повідомлення про підозру в палаті "Феофанії", куди його госпіталізували вранці з діагнозом "гіпертонічний криз". Його підозрюють у скоєнні дій, які завдали державі збитків на суму 2 мільярди гривень.

У прес-службі НАБУ пояснили, що слідчі дії стосовно Насірова проводяться в рамках розслідування "газової справи Онищенка" по епізоду про незаконне надання відстрочки по оплаті ренти компаніями-учасниками корупційної схеми. Його підозрюють у вчиненні дій, які завдали державі збитків на суму 2 мільярди гривень.

У неділю, 5 березня, Солом'янський районний суд Києва розглянув справу щодо обрання запобіжного заходу усуненому голові ДФС.

Детальніше читайте в матеріалі Юлії Мостової "Аналіз фіскала" в свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі