Медреформа - Депутати підтримали у другому читанні законопроект про сільську медицину - Україна - dt.ua

Депутати підтримали у другому читанні законопроект про сільську медицину

14 листопада, 2017, 17:26 Роздрукувати

За президентський законопроект проголосували 280 парламентаріїв.

Закладам охорони здоров'я дозволяється надавати медичну допомогу із застосуванням телемедицини © nikatv.ru

Депутати Верховної Ради прийняли в другому читанні внесений президентом Петром Порошенком законопроект про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості (№7117).

За відповідний проект закону в редакції, яку схвалив комітет Ради з питань охорони здоров'я, проголосували 280 народних депутатів.

Нагадаємо, що згідно даного законопроекту, закладам охорони здоров'я дозволяється надавати медичну допомогу із застосуванням телемедицини, що "забезпечить конституційне право громадян на якісну медичну допомогу і дозволить розширити доступ до таких послуг".

Основними напрямками розвитку охорони здоров'я в сільській місцевості є максимальне наближення медобслуговування до населення, проведення в сільській місцевості щорічних виїзних прийомів лікарями-фахівцями; впровадження сучасних технологій медобслуговування, зокрема з використанням засобів телемедицини і портативних телемедичних діагностичних засобів.

Також для залучення кваліфікованих спеціалістів до роботи у сільській місцевості пропонується встановити систему стимулів, таких як створення сприятливих умов праці, в тому числі розвиненою матеріально-технічною базою для медичного обслуговування.

У законі також закладено розвиток транспортної інфраструктури, створення умов для застосування авіаційних, водних та інших спеціальних санітарних транспортних засобів, у тому числі обладнаних реанімаціями.

Зазначимо, що для роботи телемедицини в закладах охорони здоров'я необхідно буде забезпечити їх доступ до мережі Інтернет.

Читайте також: Порошенко розповів про переваги телемедицини

19 жовтня Верховна Рада 258 голосами в першому читанні підтримала законопроект №7117, внесений до парламенту президентом Петром Порошенком, про підвищення якості та доступності медичного обслуговування в сільській місцевості.

Також 19 жовтня Верховна Рада схвалила реформу медицини. За підтримку законопроекту "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" (№6327) проголосували 240 депутатів.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >