Денісова попросила Міятович допомогти забрати поранених моряків з Росії на лікування

Поділитися
Денісова попросила Міятович допомогти забрати поранених моряків з Росії на лікування Денісова нагадала комісару Ради Європи з прав людини і росіянам про Женевські конвенції
В московському СІЗО українські військовополонені не отримують належної медичної допомоги.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович з проханням надати сприяння в переведенні поранених українських моряків для проходження курсу лікування до третьої країни. Аналогічні запити український омбудсмен направила російській уповноваженої з прав людини Тетяні Москальковій і раднику президента РФ Михайлу Федотову.

"Поранені українські моряки Андрій Ейдер, Василь Сорока і Андрій Артеменко потребують якісного лікування та оперативного втручання", - написала Денісова на своїй сторінці в Facebook ввечері в понеділок, 28 січня.

Вона нагадала, що Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, в якій йдеться про необхідність дотримання Росією Женевських конвенцій щодо українських військовослужбовців.

"Тому, якщо російська сторона не може забезпечити належні умови для якісного лікування та подальшої реабілітації, вона повинна передати поранених українських моряків до третьої нейтральної країни", - пояснила уповноважена з прав людини.

Раніше Денісова повідомила, що Ейдера, Сороку й Артеменка перевели з лікарні СІЗО "Матроська тиша" до ізолятора "Лефортово". При цьому російська сторона не надала підтвердженої інформації про стан здоров'я поранених моряків. Відомо, що осколки з ніг Андрія Ейдера досі не видалили. У нього також пошкоджені рука і колінний суглоб. У Василя Сороки серйозні проблеми з рукою, а в Андрія Артеменка – поранення очей і руки.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі