Денісова назвала кількість в'язнів Кремля в Росії й окупованому Криму

Поділитися
Денісова назвала кількість в'язнів Кремля в Росії й окупованому Криму Путін проігнорував листи 23 засуджених в Україні росіян, які просять обміняти їх на українців
Україна згодна на різні формати обміну, але РФ ігнорує ці пропозиції.

У пенітенціарних установах анексованого Криму російські окупанти незаконно утримують 34 політв'язнів. Ще 35 українських в'язнів Кремля знаходяться у в'язницях та ізоляторах на території Російської Федерації, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці в Facebook. Вона також нагадала про 24 полонених українських моряків у московському СІЗО "Лефортово".

У ході міністерської панельної дискусії про порушення прав українських військовополонених і політичних заручників Російською Федерацією у вівторок, 26 лютого, Денісова зазначила, що з 2014 року в результаті збройної агресії РФ проти України 10 тисяч людей було вбито, ще 24 тисячі отримали поранення.

Говорячи про українських в'язнів Кремля, омбудсман звернула увагу, що багатьом з них не надають належну медичну допомогу.

Зокрема, 20-річний українець Павло Гриб знаходиться в надкритичним стані і потребує лікарського втручання. Інвалиду першої групи Енверу Бекірову необхідний щоденний медичний догляд. Троє українських моряків отримали серйозні поранення, і також потребують термінового лікування.

"Місце перебування Володимира Балуха досі залишається невідомим", - зазначила Денисова.

Вона закликала міжнародне співтовариство продовжувати тиск на Кремль для звільнення військовополонених і політв'язнів. Омбудсмен підкреслила, що Україна неодноразово пропонувала РФ різні формати обміну засуджених в Україні російських громадян на українських в'язнів, але Кремль ігнорує ці пропозиції. Також без відповіді залишаються адресовані президенту Росії Володимиру Путіну листи 23 росіян, які знаходяться в українських пенітенціарних установах і просять, щоб їх обміняли на українців.

У панельній дискусії взяли участь міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевічс, політичний директор МЗС Литви Аста Скасгуріте, заступник верховного комісара ООН з прав людини Кейт Гілмор, заступник голови МЗС України Сергій Кислиця, а також батьки Василя Сороки і Павла Гриба Віктор Сорока й Ігор Гриб.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі