Декларація "Східного партнерства": Україна не змогла домогтися визнання РФ країною-агресором

Поділитися
Декларація "Східного партнерства": Україна не змогла домогтися визнання РФ країною-агресором При цьому Кремль був визнаний агресором у декларації Європейської народної партії © Адміністрація президента України/Facebook
Президент України Петро Порошенко визнав, що Києву не вдалося домогтися на саміті всіх поставлених цілей.

Президент України Петро Порошенко заявив, що у підсумковій декларації саміту "Східного партнерства" Росія не визнається державою-агресором.

Про це Порошенко повідомив журналістам за підсумками саміту "Східного партнерства" у Брюсселі, передають "Українські Новини".

"чи Вдалося нам реалізувати все, що ми хотіли? Відповідь - ні", - сказав Порошенко.

Так він відповів на питання про те, чи згадується РФ як держава-агресор у підсумковій декларації саміту "Східного партнерства".

"У нас є декларація Європейської народної партії, де це було записано. Справа в тому, що в рамках "Східного партнерства" є кілька країн (Порошенко вказав на журналістку з Білорусі), у яких різні темпи європейської інтеграції. На сьогодні, якщо ви почитаєте декларацію ЄНП, там чітко зазначені місце і роль Росії. Я не збираюся уникати цієї відповіді. Вдалося нам реалізувати все, що ми хотіли? Відповідь - ні", - сказав український президент.

Порошенко додав, що Україна наполягала на тому, що Європа повинна бути більш жорсткою, більш об'єднаною і рішучішою.

При цьому він підкреслив, що Україна чітко продемонструвала, що є "самостійним гравцем, з яким рахуються європейські лідери".

У підсумковій декларації саміту "Східного партнерства" учасники висловили глибоку стурбованість триваючими порушеннями принципів міжнародного права в багатьох частинах регіону і закликають до відновлення зусиль щодо сприяння мирному врегулюванню невирішених конфліктів на основі принципів і норм міжнародного права.

При цьому в декларації не згадуються конкретні зони конфліктів, а Росія не називається державою-агресором, на чому наполягала Україна при підготовці спільної заяви саміту.

Також учасники саміту "Східного партнерства" вітають присутність Євросоюзу в зонах конфліктів при необхідності для сприяння у їх вирішенні.

Раніше повідомлялося, що європейські лідери змінили один з параграфів підсумковій декларації саміту "Східного партнерства" після присутнього небажання піднімати питання конфліктів у п'яти державах-партнерах і дуже емоційного виступу президента Петра Порошенка, який згадав про п'ять загиблих військових у Донбасі.

За словами дипломатів, європейські лідери і глави шести країн-партнерів заявили про те, що "залишаються глибоко стурбованими продовженням порушень принципів міжнародного права в багатьох частинах регіону".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі