Деактивована "міна Антоненка" використовувалася для фотозйомки – речник ССО

Поділитися
Деактивована "міна Антоненка" використовувалася для фотозйомки – речник ССО В Антоненка вилучили тільки корпус міни © facebook/Андрій Антоненко
На пристрої могли залишитися відбитки пальців пресофіцера, він готовий "дати слідству руки".

Вилучена у музиканта і військовослужбовця Андрія Антоненка (Riffmaster) міна деактивована і використовувалася для фотозйомки, заявив на засіданні Київського апеляційного суду речник Сил спеціальних операцій ЗСУ підполковник Олексій Нікіфоров.

Слідство стверджує, що для вбивства журналіста Павла Шеремета використовувалася "вибухова речовина на основі гексогену". Залишки аналогічної речовини нібито були знайдені у вилученій в Антоненка протипіхотній міні МОН-50.

Однак в Антоненка, який є одним із підозрюваних у вбивстві Шеремета, вилучили лише корпус міни без вибухової речовини. Деактивований пристрій використовувався для "гарної фотографії сержанта", наголосив Нікіфоров.

Офіцер припустив, що після зйомки на ній могли залишитися його відбитки пальців, оскільки саме він розкладав майно для фотосесії.

"Про міну, яку фотографували, викладали фотографії в соцмережі, тому що це гарна фотографія сержанта – вона деактивована. Сліди, які там, швидше за все там мої відбитки пальців. Я готовий дати слідству свої руки, перевірте, будь ласка", - цитують виступ речника ССО "Букви".

У своєму дописі в Facebook Нікіфоров зазначив, що бачив у Антоненка корпус міни, але участі в деактивації вибухового пристрою не брав.

"Я її не деактивовував.., бачив у Андрія корпус вибухового пристрою МОН-50, він був вже деактивований, у ньому відсутня вибухова речовина, тому ми використовували його під час фотографування, фото потім викладали в соціальних мережах", - пише він.

За його словами, Антоненко – найкращий військовослужбовець, який був у нього за 27 років.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка та військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки.

Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників назвати не змогли. Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Антоненка та Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року унаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли він виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков казав, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.

Докладніше читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета" і матеріалі Лесі Литвинової "Еволюція гідності" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі