Дані електронного перепису українців, найімовірніше, недостовірні — постпред ПРООН

Поділитися
Дані електронного перепису українців, найімовірніше, недостовірні — постпред ПРООН © eveningkiev.com
За словами Дафіни Ґерчевої, поки Україна перебуває не на тому рівні розвитку, щоб проводити електронний перепис, як це роблять в скандинавських країнах.

Отримані в результаті електронного перепису українського населення дані з великою часткою ймовірності можуть бути недостовірними, зазначила постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева в інтерв'ю з Аллою Котляр для DT.UA. За словами Ґерчевої, перепис населення необхідно проводити належним чином, адже інформація про населення є дуже важливою для держави.

"Є традиційний метод проведення перепису населення, який використовується усіма демократичними країнами. Оцінка кількості населення, що проводилася в Україні у минулому році, у тому числі з використанням даних мобільних операторів і різних реєстрів, на мою думку, не дає точних даних. І ми вже звертали увагу як прем'єр-міністра, так і Кабінету міністрів на те, що ці дані, з великою часткою ймовірності, можуть бути недостовірними", - зазначила речник.

Ґерчева також вказала на те, що якщо уряд достовірно не знає чисельність населення, де проживають громадяни, про статєвовіковий склад населення і поділ на інші категорії, то воно просто не в змозі приймати виважені політичні рішення і правильно визначати пріоритети в роботі.

"Минулого тижня ми провели стратегічну зустріч з Держкомстатом, та отримали роз'яснення з приводу того, якими електронними методами вони проводили цю оцінку кількості населення і що думають з приводу якості та достовірності цих даних. У Держкомстаті зазначили, що експериментальні оціночні дані, отримані внаслідок усереднення результатів трьох різних методів оцінки, не скасовують необхідність проведення традиційного перепису", - додала Ґерчева.

Постпред ПРООН впевнена, якщо держава планує проводити перепис населення, то це потрібно проводити належним чином. Ґерчева зазначила, що одним з аргументів на користь електронного перепису є зниження витрат. Однак, на відміну від скандинавських країн, де від традиційного перепису відмовилися, в Україні набагато гірше розвинуто інституційний розвиток, менш досконала законодавча база і довіра до державних інститутів.

"Сподіваюся, що незабаром Україна зможе досягти такого ж рівня і проводити перепис подібним чином. Наприклад, Естонія проводить онлайн-голосування. Однак поки що Україна знаходиться не на такому рівні розвитку. Сподіваюся, в майбутньому це стане можливим", - додала Ґерчева.

Детальніше читайте в інтерв'ю постійної представниці ПРООН в Україні Дафіни Ґерчевої: "Один з основних активів країни - це її люди, розумні і активні" у "Дзеркалі тижня.Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі