ДАБК і Держгеокадастр слід ліквідувати – думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ДАБК і Держгеокадастр слід ліквідувати – думка Наявна система регулювання будівництва ігнорує досягнення сучасної урбаністики © kievcity.gov.ua
Корррупциогенные органи, що регулюють містобудівну діяльність, реформувати неможливо.

Існує багатоступенева система отримання дозволів на зведення багатоповерхових будівель в Україні є корумпованою, не сприяє формуванню комфортного для життя і гармонійного міського простору і не гарантує якості будівельних робіт. Тому Служба Державного архітектурно-будівельного контролю та Держгеокадастр, які ігнорують роботи із планування території, повинні бути ліквідовані, вважає академік Володимир Нудельман.

Сформований порядок речей не тільки сприяє незаконному збагаченню посадових осіб, але і розмиває відповідальність, не дозволяє встановити, хто конкретно відповідає за видачу дозволу на будівництво. Притягнути кого-небудь до відповідальності у разі порушень практично неможливо.

В якості альтернативи автор пропонує перейти на заявочний принцип, при якому відповідальність за виконання і якість будівельних робіт на себе бере конкретний архітектор: гарантує дотримання законодавчих актів та будівельних норм, а також зобов'язується відшкодувати шкоду, яку може бути завдано його діями. Експертним середовищем вже підготовлені відповідні законопроекти.

"Ці кроки я розцінюю як глобальну тактичну основу, яка дозволить не тільки мінімізувати корупцію, але й вийти на постановку головної стратегічної мети - територіального планування міст, за принципом людиноцентричності. Українські міста, починаючи з багатомільйонної столиці і закінчуючи Гуляй-Полем, в перспективі можуть стати потужною економічною основою держави. А в разі синхронізації цього процесу із започаткованою реформою місцевого самоврядування - запорукою того, що нам вдасться збалансувати економічну, соціальну і політичну життя в масштабі усіх регіонів країни. А не тільки Києва та інших мегаполісів", – пише академік в свеом матеріалі для DT.UA.

Докладніше читайте у статті Володимира Нудельмана "Наріжний камінь спотикання" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі