Скільки потрібно часу для того, щоб встановити мир в Донбасі - Україна - dt.ua

Чверть українців вважає, що для встановлення миру в Донбасі потрібно менше року — соцопитування

19 грудня, 2019, 13:20 Роздрукувати

Менше ніж 10% українців вважають, що встановити мир в окупованому Донбасі неможливо.

Для встановлення миру в Донбасі потрібно менше одного року, переконана чверть українців. Третина респондентів стверджують, що для цього потрібно від одного до п'яти років. 16% – більше п'яти років. Лише 7% зазначають, встановити мир в окупованому Донбасі неможливо, повідомляє свіже соцопитування від групи "Рейтинг" у четвер. 

Щодо тривалості повного повернення територій окупованого Донбасу думки українців дещо відрізняються: 22% вважають, що для цього потрібно більше п'яти років, третина – від одного до п'яти років і лише 14% стверджують, що потрібно менше року. 9% вважають, що окуповані території на Сході України повернути неможливо.

"У швидке встановлення миру частіше інших вірять мешканці Сходу, натомість щодо термінів реінтеграції думки менш оптимістичні", - повідомляють соціологи.

Соцопитування "Рейтинг"
Соціологічна група "Рейтинг"

Зазначається, що майже дві третини опитаних підтримують дипломатичні шляхи вирішення проблеми в Донбасі: 38% підтримують ідею припинення вiйськових дiй i визнання територій тимчасово окупованими, замороження конфлікту, 22% – за надання цим територіям статусу автономії у складі України. Лише 8% респондентів за їх повне відділення.

Продовження військових дій до повного відновлення української влади в Донбасі підтримують 16%.

"За останній місяць кількість прихильників воєнного шляху розв'язку питання окупованих територій дещо зменшилася", - повідомляють у групі "Рейтинг".

Соцопитування "Рейтинг"
Соціологічна група "Рейтинг"

За останній місяць з 64% до 70% зросла кількість респондентів, які вважають Росію країною-агресором щодо України. Протилежної думки дотримуються 21% опитаних. 

Не вважають Росію країною-агресором деякі жителі південних та східних регіонів України, серед них - прихильники партії "Опозиційна платформа – За життя".

Соцопитування "Рейтинг"
Соціологічна група "Рейтинг"

Читайте також: Соцопитування: третина українців не була поінформована про нормандський саміт

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 13-17 грудня  методом особистого формалізованого інтерв'ю. Було опитано 2500 респондентів, які проживають в Україні, віком від 18 років і старше.

Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.

Також про дані опитування жителів ОРДЛО та їхнє бачення ситуації читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Соціологічна група "Рейтинг" /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >