Чумак пообіцяв ретельно розслідувати та кваліфікувати Іловайську трагедію

Поділитися
Чумак пообіцяв ретельно розслідувати та кваліфікувати Іловайську трагедію Чумак пообіцяв розслідувати всі обставини Іловайської трагедії
Чумак зазначив, що можливість давати подіям політичну оцінку знаходиться у компетенції політиків, а до компетенції військових прокурорів входить правова кваліфікація злочину.

Військова прокуратура дасть відповідну законодавству кваліфікаційну оцінку Іловайській трагедії, яка забрала життя трьох з половиною сотень українських військовослужбовців у кінці серпня 2014 року, а всі події тих трагічних днів будуть ретельно розслідувані, пообіцяв нещодавно призначений новий головний військовий прокурор Віктор Чумак, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я точно знаю, що Іловайська трагедія і все, що відбувалося у Іловайську тоді, буде розслідувано, розслідувано дуже ретельно... Кваліфікація того, що там сталося, буде абсолютно відповідати кримінальним і кримінально-процесуальним законодавствам", – запевнив головний військовий прокурор, додавши, що можливість давати подіям політичну оцінку знаходиться у компетенції політиків, а до компетенції військових прокурорів входить правова кваліфікація злочину.

Наприкінці серпня 2014-го під Іловайськом Донецької області група підрозділів сил АТО потрапила в оточення. Згідно з офіційними даними, в Іловайському котлі загинули 366 військовослужбовців ЗСУ та бійців добровольчих підрозділів МВС, ще 429 отримали поранення, близько 300 осіб потрапили в полон.

За уточненими даними Генштабу, в боях за Іловайськ загинуло 220 військовослужбовців Збройних сил. Безпосередньо під час виходу по "зеленому коридору" загинуло 129 осіб, 22 зникли безвісти, ще 10 людей потрапили в полон.

У 2017 році Головна військова прокуратура представила результати розслідування обставин Іловайської трагедії. Згідно з висновками слідчих, єдиним фактором, що знаходиться в прямому причинно-наслідковому зв'язку з військовою катастрофою, є вторгнення регулярних підрозділів ЗС РФ на територію України.

Моніторингова місія ООН з прав людини залишилися незадоволеною повнотою розслідування Іловайської трагедії. Порушення міжнародного права, прав людини і гуманітарного права розслідувалися недостатньо ефективно, заявила Фіона Фрейзер.

Детальніше про Іловайську трагедію читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Іловайськ. Фатальні рішення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі