Чумак анонсував нові допити свідків по справі Іловайська

Поділитися
Чумак анонсував нові допити свідків по справі Іловайська Чумак розраховує на нові свідчення у справі про Іловайську трагедію
За словами головного військового прокурора, раніше високопоставлені свідки відмовлялися приходити на допити.

Головний військовий прокурор Віктор Чумак висловив надію, що ряд свідків, які можуть володіти важливою інформацією про Іловайську трагедію 2014 року, дадуть свідчення, хоча раніше уникали цього.

"Люди, які можуть дати свідчення щодо Іловайської трагедії, обіймали або досьогодні обіймають досить високі посади. Раніше вони просто відмовлялися приходити на допити. Думаю, що зараз вони спокійно прийдуть на допити і розкажуть все, як відбувалося під час планування та розвитку подій в Іловайську", - розповів керівник військової прокуратури в ефірі "Українського радіо" у понеділок, 23 вересня.

Чумак підкреслив, що кримінальне провадження ще на закрите, і важливі докази ще потрібно зібрати. Зокрема, слідству належить з'ясувати, чи були у рішеннях, що приймалися військово-політичним керівництвом, ознаки злочину. Або йдеться про помилки планування або ж політичні помилки.

"А це різні речі", - пояснив прокурор.

Наприкінці серпня 2014-го під Іловайськом Донецької області група підрозділів сил АТО потрапила в оточення. Згідно з офіційними даними, в Іловайському котлі загинули 366 військовослужбовців ЗСУ та бійців добровольчих підрозділів МВС, ще 429 отримали поранення, близько 300 осіб потрапили в полон.

За уточненими даними Генштабу, в боях за Іловайськ загинуло 220 військовослужбовців Збройних сил. Безпосередньо під час виходу по "зеленому коридору" загинуло 129 осіб, 22 зникли безвісти, ще 10 людей потрапили в полон.

У 2017 році Головна військова прокуратура представила результати розслідування обставин Іловайської трагедії. Згідно з висновками слідчих, єдиним фактором, що знаходиться в прямому причинно-наслідковому зв'язку з військовою катастрофою, є вторгнення регулярних підрозділів ЗС РФ на територію України.

Моніторингова місія ООН з прав людини залишилися незадоволеною повнотою розслідування Іловайської трагедії. Порушення міжнародного права, прав людини і гуманітарного права розслідувалися недостатньо ефективно, заявила Фіона Фрейзер.

Детальніше про Іловайську трагедію читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Іловайськ. Фатальні рішення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі