Число переконаних атеїстів в Україні впало до 3%

Поділитися
Число переконаних атеїстів в Україні впало до 3% Абсолютна більшість українців вірять у якісь вищі сили (у різному розумінні цього концепту) © Сайт президента України
Рівень маніфестованої релігійності в Україні залишається досить високим і становить 72%. Деякі респонденти коливаються.

Кількість невіруючих людей в Україні з 2000 по 2018 рік скоротилася з 12% до 5%, переконаних атеїстів - до 3%, свідчать дані моніторингу Центру Разумкова. Кількість віруючих за цей період зросла з 58% до 72%.

Число тих, хто вагається між вірою і невір'ям, протягом 2000-2010 років знизилася майже вдвічі - з 23% до 12% - і після 2010 року коливалася в діапазоні 8-15% (зараз - 12%).

Як і раніше, більшість (67%) громадян відносять себе до православ'я - від 79% жителів Центру до 46% Заходу. На Заході 40% жителів визнали себе греко-католиками.

Центр Разумкова

Більшість (59%) опитаних вважають, що "людина може бути просто віруючою і не сповідувати якусь конкретну релігію".

Центр Разумкова проводить моніторинг релігійності українського суспільства з 2000 року. Останнє дослідження було проведено з 23 по 28 березня 2018 року за підтримки представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні. Дослідження проводилося у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій серед 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у 2017 році в Україні було 7% атеїстів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі