Четвертий енергоблок ЧАЕС накрили захисною аркою: фоторепортаж

ZN.UA Ексклюзив Фото
Поділитися
Новий конфайнмент розрахований на 100 років.

У вівторок, 29 листопада, відбулася церемонія завершення переміщення захисної арки, яка накриває енергоблок №4 Чорнобильській атомній електростанції.

Основна функція нового саркофага полягає в обмеженні поширення радіоактивних речовин, що знаходяться в об'єкті "Укриття". Це умова повинна виконуватися, як в умовах нормальної експлуатації, так у випадку аварії (руйнування існуючого об'єкта "Укриття"). Проектом передбачена експлуатація нової споруди протягом 100 років.

У церемонії брали участь президент України Петро Порошенко, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, а також посли США, Великобританії, Японії, Німеччини, Канади, Італії та інших держав, які сприяли реалізації проекту.

Спроектував і побудував новий саркофаг французький консорціум "НОВАРКА", до складу якого входять компанії Bouygues і Vinci.

Проект нового конфайнменту був вперше представлений в 2002 році. Він був відібраний з 94 проектів захисної споруди різних типів і схвалений у 2004 році. Будівельні роботи почалися після очищення території в 2010 році з забивання паль для фундаменту НБК.

Фінансування проекту здійснюється з спеціально створеного Чорнобильського фонду "Укриття", розпорядником коштів якого є Європейський банк реконструкції і розвитку.

Про те, що буде далі з людьми, зі станцією, її залишилася інфраструктурою, всієї тридцятикілометровою зоною відчуження; чи залишиться вона "територією сталкерів" і нелегальних ділків, або стане унікальним об'єктом законною та безпечної діяльності, у тому числі наукової, чинним энергообъектом, який може принести неоціненну користь Україні і людству? Про це - розмова DT.UA з Віталієм Дем'янюком, головою громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження, засновником Чорнобильського інституту досліджень та розвитку (Chornobyl Research and Development Institute) та головою наглядової ради компанії, яка вже має досвід поводження з радіоактивними відходами в Україні. Детальніше читайте у статті Алли Єрьоменко "Ребрендинг Чорнобиля".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі