Червоний Хрест пропонує створити зони безпеки навколо об'єктів водопостачання в Донбасі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Червоний Хрест пропонує створити зони безпеки навколо об'єктів водопостачання в Донбасі Обстріл фільтрувальних станцій в Донбасі можуть призвести до екологічної катастрофи © Компания «Вода Донбасса»
За словами глави делегації МКЧХ, єдиний спосіб уникнути катастрофи ва Донбасі - забезпечити безпечне функціонування насосних станцій та цілісність трубопроводів.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) виступив з пропозицією створити створити "зони безпеки" навколо низки об'єктів інфраструктури водопостачання Донбасу, однак реалізації даної ініціативи заважає відсутність довіри між сторонами конфлікту на Сході України.

Про це в інтерв'ю DT.UA розповів глава делегації МКЧХ Алан Ешліманн. За його словами, єдиний спосіб уникнути екологічної катастрофи в Донбасі – це бути впевненими: насосні станції функціонують, а самі трубопроводи не будуть пошкоджені.

"Адже, крім іншого, на Донецькій і Верхнекальміуській фільтрувальних станціях є величезні запаси хлориду, використовувані для очищення води. Вони знаходяться у спеціальних циліндрах. У разі прямого попадання при обстрілі циліндри можуть вибухнути, хлорид потрапить у повітря, і утвориться токсична хмара, яка може випасти у вигляді опадів де завгодно - в залежності від напрямку вітру. І оскільки все це відбувається на густонаселеній території, можуть постраждати сотні тисяч людей", – констатував глава делегації.

За його словами, зони безпеки – це інструмент, який запобіг би можливості подібних катастроф.

"Ми пропонуємо створити зони безпеки навколо Верхнекальміуської і Донецької фільтрувальних станцій, а також водопроводу, що від неї відходить. Потім - в районах Золотого-Первомайська, 3-й насосної станції водопроводу і від неї до Горлівських фільтрувальних станцій №1 і 2, і в районі Петровського водозабору", – вказує Ешліманн.

Представник МКЧХ зазначив, що концепція зон безпеки передбачає виведення військового персоналу і обладнання з певних об'єктів і ділянок навколо них. При цьому, дуже важливо дотримання правил обома сторонами: ця зона не піддається обстрілу, не використовується для розташування військових частин або для планування військових операцій.

"Проблема, з якою ми стикаємося зараз, полягає в тому, що деякі такі об'єкти знаходяться безпосередньо на контактної лінії. Для кожної зі сторін конфлікту ці місця стратегічно важливі, а довіри між сторонами немає. Представники української влади заявляють, що ідея створення зон безпеки в принципі хороша. Точно таку ж відповідь ми отримуємо з іншого боку. Але коли ми починаємо говорити про конкретний об'єкт, то кожна сторона не вірить в те, що інша буде дотримуватися правил", – зазначив Ешліманн.

За його словами, необхідно використовувати такий механізм, який переконає обидві сторони, що зона безпеки буде поважатися.

"Пропонована нами концепція відрізняється від обговорювався концепту зон розведення озброєння, за якими сторони досягли угоди. Там ці зони - дуже великі, і поширюються в тому числі на населені пункти, в яких живуть люди. Головний принцип розведення озброєння - після появи перших таких населених пунктів цей режим поширюється на подальшу територію. Що стосується зон безпеки, то тут не закладається принцип її майбутнього розширення. МГП (міжнародне гуманітарне право - ред.) досить прагматичне, і намагається знайти рішення проблеми, як захистити об'єкт, коли обстріл і бойові дії не припиняються", – уклав глава делегації МКЧХ.

Раніше повідомлялося, що у п'яти районах Донецької області немає централізованого водопостачання через пошкодження високовольтної лінії електропередач, яка проходить по непідконтрольної території ОРДЛО. Без центрального водопостачання залишилися понад 380 тисяч чоловік.

Детальніше про роботу Міжнародного Комітету Червоного Хреста в зоні конфлікту на Сході України читайте в інтерв'ю Алана Ешліманна DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі