Частка прихильників унітарної централізованої України на Закарпатті впала до 26%

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Частка прихильників унітарної централізованої України на Закарпатті впала до 26%
П'ять років потому страхів стало менше, розчарувань - більше.

У грудні 2014-го саме закарпатці здавалися найбільшими державниками. 91,5% бачили майбутнє свого краю у складі унітарної централізованої України (для порівняння, серед галичан таких було не набагато більше половини, серед буковинців - трохи більше 2/3). Через п'ять років саме серед жителів цієї області виявилося найменше стійких унітарників - усього 26%. Їх кількість за ці роки зменшилася більш ніж у три з половиною рази.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Володимир Кравченко та Сергій Рахманін. На їх думку, практично одностайна підтримка залізобетонної цілісності у 2014-му була, швидше за все, авансом постмайданній владі. І водночас страхом, що початок війни може призвести до розвалу держави. Як люблять жартувати на Закарпатті: "Ми - хутір, але хутір український".

"Через п'ять років страхів стало менше, розчарувань - більше. Те, що нині половина населення регіону виступає за децентралізацію, широкі повноваження місцевого самоврядування та масштабну бюджетну самостійність, - зрозуміло. У словосполученні "український хутір" акцент чітко переноситься на друге слово, при збереженому бажанні не відмовлятися від слова першого, - зазначають оглядачі. - Надії на Київ тут відчутно менше, ніж в інших регіонах Західної України. Саме закарпатці лідирують у списку тих, хто бачить свою область суб'єктом федерації у складі можливої федеративної України (8%, більш ніж дворазовий приріст менш як за п'ять років). Понад те - 4% ратують за приєднання до Угорщини (цифра не загрозлива, але, порівняно з груднем 2014-го, вона збільшилася у 13 разів)".

Детальніше про соціологічне дослідження DT.UA на заході України читайте у матеріалі Володимира Кравченка і Сергія Рахманіна "Геть від Києва!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі