Бойовики "закрили" ОРДЛО для Моніторингової місії – реакція Євросоюзу

Поділитися
Бойовики "закрили" ОРДЛО для Моніторингової місії – реакція Євросоюзу Бойовики не пускають в ОРДЛО не лише спостерігачів, але і гуманітарні вантажі © ДАН
ЄС закликає Росію забезпечити вільний пропуск спостерігачів через лінію розмежування.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ вже тиждень не можуть потрапити на окуповані російсько-терористичними військами території Донбасу. Із 21 березня підконтрольні Росії бойовики не пускають спостерігачів далі "своїх блокпостів".

"Із 21 березня члени збройних формувань на контрольно-пропускних пунктах у Донецькій і Луганській областях України відмовляють патрулям Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в доступі до непідконтрольних українському уряду районів", - йдеться в заяві Європейської служби зовнішніх дій.

Бойовики також не пускають на окуповану територію Донецької і Луганської областей гуманітарні вантажі Міжнародного комітету Червоного Хреста, неурядових організацій і місій ООН.

"Надзвичайно важливо, щоб Росія та підконтрольні їй збройні формування забезпечили СММ ОБСЄ, місіям ООН, неурядовим організаціям і МКЧХ свободу пересування через лінію розмежування", - йдеться в заяві.

У пресслужбі ЄС нагадали, що мандат Моніторингової місії ОБСЄ передбачає вільний і безперешкодний доступ на всю територію України, включно з тимчасово окупованою територією.

"СММ адаптувала свою моніторингову діяльність таким чином, щоб забезпечити безпеку роботи в умовах епідемії коронавірусу Covid-19", - наголошується в ньому.

У пресслужбі ЄС нагадали про підтримку суверенітету та соборності України і закликали Росію не ставити під загрозу зриву нові домовленості, досягнуті на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Нагадаємо, через епідемію коронавірусу Covid-19 засідання групи в Мінську скасовані, робота ТКГ ведеться у режимі відеоконференцій. 25 березня у столиці Білорусі повинні були підписати документ про створення "Консультативної ради" за участю бойовиків і Росії як стороннього спостерігача, а не учасника конфлікту.

На зустрічі ТКГ 11 березня за участю голови ОП України Андрія Єрмака і заступника голови АП РФ Дмитра Козака було підписано протокол про створення консультативної ради при ТКГ.

ZN.UA оприлюднило фотокопію протоколу з рішенням про створення консультативної ради. До неї планують включити по 10 представників України і ОРДЛО. Створення цього органу фактично зафіксує суб'єктність ОРДЛО. При цьому Росія увійде до Ради не як країна-агресор, а у вигляді так званого "спостерігача-гаранта" нарівні з Францією, Німеччиною та ОБСЄ.

Оглядач ZN.UA Тетяна Силіна констатувала, що рівний статус України і представників незаконних збройних формувань – це "те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена свого часу Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати".

Проте за версією керівника Офісу президента Андрія Єрмака, у цій ситуації нібито "не йдеться про правове визнання представників ОРДЛО і прямі переговори з ними".

На неприпустимість прямих переговорів з бойовиками вказали чимало українських політиків, волонтерів, ветеранів, еспертів-міжнародників і представники громадянського суспільства. Категорично проти висловилися парламентські фракції "Голосу" і "Європейської Солідарності". Звернення до президента підписали 60 членів фракції "Слуга народу", частина з них згодом відкликали свої підписи і видалили пости в Facebook.

Про основні загрози створення "Консультативної ради" читайте в матеріалі Павла Клімкіна ""Консультації" щодо капітуляції" для ZN.UA і зверненні патріотів до президента Зеленського.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі