Бойовики відмовляються від ремонту промпідприємств Донбасу, регіону загрожує екологічна катастрофа

Поділитися
Бойовики відмовляються від ремонту промпідприємств Донбасу, регіону загрожує екологічна катастрофа Низка інфраструктурних об'єктів Донбасу потребує термінового ремонту © Прес-центр АТО/Facebook
З 25 інфраструктурних об'єктів непідконтрольних Україні територій, чотири потребують термінового ремонту.

Блокування бойовиками ОРДЛО ремонтних робіт у зоні АТО може призвести до екологічної катастрофи в Донбасі, повідомляють у прес-службі Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню (СЦКК) у вівторок, 24 січня.

За словами керівника української сторони СЦКК, генерал-майора Збройних сил України Анатолія Петренка, відновлювальних робіт потребує 25 інфраструктурних об'єктів Донбасу, чотири з них критичні, але російська сторона СЦКК не надає жодних гарантій безпеки українських громадян, які здійснюватимуть ремонт об'єктів.

Особливу загрозу становить фенольний завод у селищі Новгородському Донецької області, виробничі потужності якого дозволяють хімічним шляхом нейтралізувати "наслідки роботи" Авдіївського коксохімічного заводу без шкоди для навколишнього середовища. За відсутності ремонтних робіт у шламонакопичувачі третьої черги накопичилося близько півмільйона кубометрів отруйних речовин.

"У разі його пошкодження, а він знаходиться у міжпозиційному просторі, існує загроза забруднення фенолом, формальдегідом і сірчаною кислотою річки Кривий Торець, і, як наслідок, річки Сіверський Донець, яка є єдиним джерелом питної води для всього Донбасу", - зазначив голова української сторони СЦКК.

Бойовики вже двічі відмовляли українській стороні у проведенні ремонтних робіт на підприємствах Мар'їнки і Красногорівки, а також на Авдіївському коксохімічному заводі без пояснення причин.

"Коли ми говоримо про те, що потрібно забезпечити газом, теплом і роботою жителів Мар'їнки і Красногорівки, а це 28 тисяч мирних жителів, ми не можемо домогтися позитивного рішення протягом п'яти місяців. Реакції росіян на звернення з приводу "Бахмутського союзу" немає зовсім", - підкреслив генерал-майор Петренко.

Він закликав російську сторону прийняти всі можливі заходи для примусу бойовиків ОРДЛО до надання гарантій безпеки робітникам, які будуть проводити ремонтні роботи по відновленню інфраструктури Донбасу.

Нагадаємо, що 21 грудня спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі в Мінську Мартін Сайдик заявив, що учасники переговорів домовилися про припинення вогню з 24 грудня.

Проте, як повідомили в штабі АТО, режим дотримання тиші протримався близько 25 хвилин, після чого терористи продовжили обстріли позицій ЗСУ з різних видів озброєння, у тому числі, ствольної артилерії і мінометів.

Написи "ЛДНР" означають не тільки відсутність основних прав і свобод, небезпеку для життя, - але і невизначеність майбутнього, де змінні змінюються з такою швидкістю, що спрогнозувати завтрашній день часом не легше, ніж розібратися в тому, що було вчора. Існує три сценарії можливого майбутнього окупованих територій: велика війна, вибори і нічого не зміниться. Детальніше про можливе майбутнє Донбаса читайте в матеріалі Станіслава Васіна "Донбас-2017: три сценарії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі