Бойовики в Донбасі випустили по позиціях українських військових майже сотню мін за добу

Поділитися
Бойовики в Донбасі випустили по позиціях українських військових майже сотню мін за добу З початком доби, 17 лютого, бойовики вогневої активності не проявляли
Упродовж минулої доби внаслідок ворожих обстрілів втрат серед українських захисників не було.

Упродовж неділі, 16 лютого, підтримувані Росією збройні формування "ЛДНР" дев'ять разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв позиції Об'єднаних сил із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

"У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" противник здійснив три обстріли по наших позиціях, а саме: поруч з Лебединським – з міномету калібру 82 мм ворог випустив 7 мін, а також вів вогонь з великокаліберного кулемету; двічі неподалік Мар'їнки – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї", - йдеться у повідомленні штабу в понеділок, 17 лютого.

Зазначається, що шість ворожих обстрілів було зафіксовано у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ", а саме: двічі у районі населеного пункту Новолуганське – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї; поблизу Кримського – зі 120-мм міномету - 20 мін; поруч з Оріховим – з міномету калібру 120 мм – 25 мін та 5 мін з 82-мм міномету; неподалік Новозванівки – зі 120-мм міномету противник випустив 18 мін; у районі населеного пункту Хутір Вільний – з міномету калібру 82 мм – 6 мін.

"На всі обстріли російських окупантів підрозділи Об'єднаних сил давали адекватну відповідь із дозволеного озброєння", - зазначили українські військові.

Вчора, 16 лютого, внаслідок ворожих обстрілів втрат серед українських захисників не було.

З початком доби, 17 лютого, бойовики вогневої активності не проявляли.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не домовилися про дату чергового перемир'я. ТКГ підтвердила прихильність до оголошеного ще в липні "хлібного перемир'я".

26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів у зоні ООС лише посилилася. З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада проходило розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.

Детальніше про ситуацію в зоні ООС і сценарії її розвитку читайте в матеріалах Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" і "Шлях війни" для "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі