Боротьба за звільнення українських моряків і політв'язнів триватиме і після виборів – Зеркаль

Поділитися
Боротьба за звільнення українських моряків і політв'язнів триватиме і після виборів – Зеркаль Україна продовжуватиме наполягати на звільненні моряків і кораблів © Роман Цимбалюк / Facebook
Завтра у Гаазі відбудеться зустріч з російською стороною у форматі "обміну думками".

Попри вибори голови держави, Міністерство закордонних справ України й надалі продовжуватиме міжнародно-позовну роботу, спрямовану на звільнення українських бранців Кремля.

"Хочу запевнити, що поки політики займаються виборами, ми, дипломати, продовжуємо займатися як звільненням наших моряків, так і іншими справами щодо порушення Росією норм міжнародного права, які ведемо протягом останніх чотирьох років", - пише на своїй сторінці в Facebook заступник голови МЗС України Олена Зеркаль.

Так, 23 квітня у Палаці Миру в Гаазі відбудеться зустріч з російською стороною у форматі "обміну думками", передбаченого Конвенцією ООН з міжнародного права. На ній українська сторона продовжуватиме наполягати на звільненні 24 українців, двох катерів і буксира, й усуненні порушень морського права. Обговорюватиметься й порушення РФ імунітету військовополонених українців, щодо яких проводяться незаконні слідчі дії.

"Ми переконані у незаконності дій РФ по відношенню до наших моряків і не збираємося, як деякі політичні діячі, що без сумніву виходять не з інтересів України та уповають на добру волю Путіна, чекати на політичну "милостиню" з Кремля", - додає Зеркаль.

За її словами, подальший тиск на Росію з використанням усіх наявних правових інструментів триватиме. Україна продовжуватиме доводити у судовому порядку порушення Росією імунітету українських кораблів і моряків, гарантованого Конвенцією ООН з міжнародного морського права.

6-7 травня, імовірно у Гамбурзі, відбудуться слухання в Міжнародному трибуналі з морського права щодо вимоги України звільнити моряків і кораблі.

3-7 червня в Гаазі – тижневі слухання в Міжнародному суді ООН щодо порушення Росією Конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації. А вже за тиждень, 10-14 червня, так само у Гаазі – слухання у справі щодо порушення Росією прав України як прибережної держави.

"Впевнені, що по-перше, потрібно доводити, що російські порушення міжнародного права не забудуться і не залишаться безкарними, а по-друге, без постійного тиску та підвищення рівна уваги міжнародної спільноти до цих порушень вони триватимуть та матимуть ще більш масштабний характер", - резюмує дипломат.

Нагадаємо, 16 квітня Міністерство закордонних справ України звернулося до Міжнародного трибуналу з морського права із запитом щодо застосування до Росії примусових заходів для звільнення військовополонених моряків. Наступного дня Міжнародний трибунал ООН з морського права підтвердив отримання запиту.

Зазначимо, наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Підконтрольний Кремлю суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Українських моряків вивезли до Москви, у СІЗО "Лефортове". Поранених після лікування у лікарні "Матроської тиші" також перевели до "Лефортового".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше про важливість подачі позовів проти Росії до міжнародних трибуналів читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі