Близько третини біженців з Донбасу готові повернутися назад після поліпшення ситуації

Поділитися
Близько третини біженців з Донбасу готові повернутися назад після поліпшення ситуації Біженці з Донбасу все менш схильні розраховувати на повернення додому © стоп-кадр
Дві третини переселенців вважають себе повністю інтегрованими в нові громади, де зараз проживають.

В Україні 28% внутрішньо переміщених осіб готові повернутися на колишнє місце проживання, якщо ситуація там поліпшиться, 5% опитаних готові переїхати назад на колишнє місце проживання, навіть якщо ситуація не покращиться, 3% - повернуться у свій колишній будинок, якщо ситуація стане кращою, але ще не буде всіх умов для життя, свідчать результати соціологічного дослідження Міжнародної фундації електоральних систем IFES.

36% респондентів на питання про свої плани на майбутнє відповіли, що готові залишитися в новій громаді.

Зазначається, що порівняно з минулим роком, кількість переселенців, які хочуть залишатися в нових громадах, зросла на 8%, і на 17% стало менше переселенців, які готові повернутися на своє попереднє місце проживання в разі поліпшення ситуації там.

Крім того, 64% переселенців вважають себе повністю інтегрованими в нові громади, де зараз проживають, а 42% - вважає себе активними членами громади.

Опитування проводилося в лютому 2018 року серед 2048 внутрішніх переселенців по всій Україні за вибіркою, що відображає присутність ВПО в різних регіонах України.

У травні 2018 року кількість вимушених переселенців, офіційно зареєстрованих Міністерством соціальної політики України, перевищила 1,5 млн осіб.

Детальніше про проблеми окупованих росіянами регіонів України читайте в матеріалі Євгена Захарова та Миколи Козирева "Хто допоможе цивільним, постраждалим від війни на Сході країни?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі