Близько 90% українців корінь всіх проблем бачать у корупції - Україна - dt.ua

Близько 90% українців корінь всіх проблем бачать у корупції

24 серпня, 2018, 13:42 Роздрукувати

Потужні механізми виживання вкоренилися в суспільстві знизу доверху, і корупція нагорі — лише збільшувальне скло.

З одного боку, корінь всіх проблем українці бачать в корупції: 92% вважають, що "через корупцію гроші осідають в кишенях тих, хто при владі"; 88% — що "корупція призводить до збіднення населення" і "підриває економіку країни" (дані "Рейтинг"). Корупція пронизує все наше суспільство — від обважування на базарах, хабарів в лікарні, жеку, школі, переклеюванні термінів придатності на товари в супермаркетах до виділення землі "своїм людям", використання чиновниками пільг для дітей військових, щоб відправити в табір своїх власних дітей, махінацій туроператорів з авіарейсами. Цей список можна продовжувати.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Нікітіна, кандидат соціологічних наук.

"Потужні механізми виживання вкоренилися в суспільстві знизу доверху, і корупція нагорі — лише збільшувальне скло. Цього спрута важко подолати, оскільки він знову і знову відрощує щупальця. Вважаючи корупцію однією з основних проблем суспільства, побутову корупцію на низовому рівні люди корупцією не вважають, перекладаючи відповідальність за події в країні на владу, — зазначає автор. — Хоча ряд простих дій, наприклад, не терпіти обман в магазинах, вимагати у туроператора компенсацію за затриманий рейс, не сприяти відрощуванню щупалець спрута корупції у вигляді хабарів, а спробувати взяти відповідальність на себе, міг би змінити ситуацію".

Докладніше аналіз даних соціологічних досліджень — в матеріалі Тетяни Нікітіної "Надія і віра без відповідальності, або Соціологічна діагностика українського суспільства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Евгений Буравлев Евгений Буравлев 24 серпня, 17:40 Не зрозуміло, як оцей"потужний механізми виживання вкоренився" саме в нинішній українській владі. Українці ж голосували за суперменеджерів, майстрів бізнесу, чесних та праведних "майданівців", фахівців, що збудують в країні "життя по-новому" тощо. А у підсумку "близько 90% українців корінь всіх проблем бачать у корупції". То щож воно за лихо, що цілеспрямовано вкорінилося саме у нинішній українськів владі. Хочь і дотепні соціологі вважають, що "корупція пронизує все наше суспільство — від обважування на базарах, хабарів в лікарні, жеку, школі, переклеюванні термінів придатності на товари в супермаркетах до виділення землі "своїм людям", використання чиновниками пільг для дітей військових, щоб відправити в табір своїх власних дітей, махінацій туроператорів з авіарейсами". Але саме згадані представники т.з. корупції зовсім не мають карколомного зростання статків і не є претендентами до списків "Форбс". Більше того, вони змушені користуватися субсидіями і за оцінками експертів, живуть за межею бідності. Мабуть для різних прошарків населення України є різними механізми виживання. "Печерські липки" стали заповідною територією для вкорінення саме згаданих "механізмів виживання". згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >