Новини України - Близько 30% тексту докторської дисертації дружини віце-прем'єра Кириленка є плагіатом – експертний висновок - Україна - dt.ua

Близько 30% тексту докторської дисертації дружини віце-прем'єра Кириленка є плагіатом – експертний висновок

8 квітня, 2017, 16:15 Роздрукувати

Встановлено, що робота містить 696 різноманітних помилок.

Третина докторської дисертації Кириленко - плагіат © РБК-Украина

Експерти Українського мовно-інформаційного фонду (УМІФ) Національної академії наук України провели логіко-лінгвістичну експертизу докторської дисертації Катерини Кириленко (дружини віце-прем'єра з гуманітарних питань В'ячеслава Кириленка) встановивши, що принаймні 30% тексту роботи є матеріалом, скопійованим у інших авторів без посилання на джерела, а рівень її мовного та стилістичного оформлення не відповідає рівню робіт на здобуття наукового ступеня доктора наук.

Про це свідчить відповідний експертний висновок, яки опинився у розпорядженні DT.UA. Як зазначає у своєму матеріалі для DT.UA Лідія Суржик, експертизу на предмет наявності в роботі плагіату та відповідності лінгвостилістичного оформлення встановленим вимогам фахівці УМІФ провели по запиту "Української федерації вчених" (лист від наукової громадськості за підписом членкора НАНУ Валерія Мазура).

Згідно з документом, в результаті лінгвостилістичного аналізу встановлено, що текст дисертації Кириленко відрізняється неоднорідністю викладу, зайвою образністю, надлишком російських лексичних кальок, а також некоректних та слабких у змістовному відношенні тверджень; містить 696 різноманітних за типом помилок; в іменах та прізвищах авторів цитованих джерел допущено 34 орфографічні помилки та 16 – фактичних. За підсумками експертизи мовне та стилістичне оформлення дисертації Кириленко було визнано не відповідним рівню робіт на здобуття наукового ступеня доктора наук.

В той же час, в результаті аналізу на запозичення встановлено 142 фрагмента, скопійованих з робіт інших авторів. Загальний обсяг запозичень (з урахуванням синонімічних замін, вставних слів та інших авторських модифікацій) – 24323 слова (3087 рядків або близько 100 стандартних сторінок), що у відсотковому співвідношенні становить 26% для тексту обсягом 388 сторінок.

Встановлено також, що 194 джерела зі списку не мають посилань у тексті дисертації (10 з них – публікації самої Кириленко); посилання з вказівкою на сторінки мають лише 29 джерел, з яких чотири – публікації Кириленко. Все інше – перекопійовано із фрагментів робіт інших авторів.

Раніше доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри культурології факультету магістерської підготовки КНУКІМ Тетяна Пархоменко звинуватила Катерину Кириленко, дружину віце-прем'єр-міністра культури В'ячеслава Кириленка, в плагіаті дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю "теорія і методика професійної освіти".

Читайте також: Світлана Арбузова: "Нові "досягнення" МОН — лише імітація боротьби з фальсифікацією і плагіатом"

Нагадаємо, атестаційна колегія Міністерства освіти і науки на своєму черговому засіданні 1 липня минулого року розглянула висновок спеціалізованої вченої ради НУБіП щодо дисертації Катерини Кириленко. Незважаючи на незаперечні факти масштабного плагіату в докторській дисертації Катерини Кириленко, атестаційна колегія МОН вирішила не позбавляти її наукового ступеня доктора педагогічних наук.

Детальніше про результати логіко-лінгвістичної експертизи дисертації Катерини Кириленко читайте в матеріалі Лідії Суржик "Доктор Плагіат. Академічна експертиза докторської дисертації дружини віце-прем'єра показала: плагіат та безліч помилок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >