Еміграція з України - Близько 20% українців хочуть залишити країну через відсутність перспектив - Новини України. Всі новини Донецька, новини Криму, новини Луганська, карта АТО - dt.ua

Близько 20% українців хочуть залишити країну через відсутність перспектив

1 червня, 2017, 13:33 Роздрукувати

Наміри виїхати з країни практично не залежать від прогнозу респондентів щодо економічного становища країни.

Близько чверті українців висловлюють еміграційні настрої © Андрія Товстиженко, ZN.UA

Дві третини українців (66%) не мають наміру залишати країну, свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Відповідаючи на питання стосовно намірів виїхати з України у зв'язку з відсутністю в країні перспектив, 12% опитаних відповіли, що мають намір виїхати на тимчасове працевлаштування і повернутись, коли ситуація в країні поліпшиться, 6% − що мають намір виїхати на постійне проживання за кордон, навіть якщо не вдасться працевлаштуватися за спеціальністю, а 5% − що мають намір виїхати, але це не пов'язано з відсутністю перспектив.

Чим вищим є освітній рівень респондентів, тим вищою є частка тих, хто має намір виїхати на тимчасове працевлаштування і повернутись, коли ситуація в країні поліпшиться (їх частка зростає від 7% серед тих, хто має середню або неповну середню освіту, до 15% серед тих, хто має вищу освіту).

Як показують результати дослідження, наміри виїхати з країни практично не залежать від прогнозу економічного становища країни у найближчому майбутньому. Якщо серед тих, хто вважає, що економічне становище в Україні у найближчі 2-3 роки зміниться на краще, не мають наміру виїжджати з України 68%, то серед тих, хто вважає, що воно зміниться на гірше – стільки ж (68%).

Дослідження проведено соціологічною  службою Центру Разумкова з 21 по 26 квітня  2017 року 2018 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте також: Порошенко не боїться масової еміграції українців після скасування віз

Нагадаємо, що за даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", серед українських громадян, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, найбільше виїжджали на роботу до Польщі - 36%, на другому місці Росія (25%), по 5% працювали в Чехії та Німеччині, 3% - в Італії, решта - в інших країнах, в основному Західної Європи.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 22 вересня-28 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >