Біля Петрівського зафіксовано порушення режиму тиші – ОБСЄ

Поділитися
Біля Петрівського зафіксовано порушення режиму тиші – ОБСЄ Бойовики і російські окупанти з допомогою обстрілу намагаються зірвати розведення © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Обстріли з боку російсько-терористичних окупаційних військ можуть зірвати заплановане розведення сил.

У понеділок, 28 жовтня, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні зафіксувала обстріл у декількох кілометрах від населеного пункту Петрівське на території Донбасу, де заплановано взаємне розведення сил української армії та російсько-терористичних військ, повідомляє "Укрінформ".

"28 жовтня, здійснюючи моніторинг приблизно в 2 км на північ від н. п. Петрівське (непідконтрольна уряду, 41 км на південь від Донецька), спостерігачі чули 6 пострілів зі стрілецької зброї на відстані орієнтовно 1-1,5 км на південний схід і 1 постріл зі стрілецької зброї приблизно за 1-2 км на південь", – сказано в звіті СММ за 28 жовтня.

Крім цього, біля населеного пункту Богданівка (підконтрольна уряду, 41 км до південно-захід від Донецька), спостерігачі СММ чули і бачили вибух артилерійського снаряда, орієнтовно 3-5 км на північний захід.

"За оцінкою, всі зазначені порушення режиму припинення вогню сталися за межами ділянки розведення, але в радіусі 5 км від його краю", – зазначено в документі.

Як повідомлялося, у вівторок, 29 жовтня, почалося розведення сил у Золотого. У штабі ООС повідомили, що процес триватиме три доби.

Відвід українських військ від лінії розмежування є однією з умов Кремля для проведення саміту в "Нормандському форматі". При цьому гарантувати дзеркальне відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися.

Проти відводу українських військових виступили ветерани та добровольці російсько-української війни, а також мирні жителі прифронтових населених пунктів. Перші вважають розведення капітуляцією у війні з Росією, другі побоюються розправи бойовиків після відходу українських військових зі своїх позицій.

Та президент Володимир Зеленський особисто гарантував безпеку жителям "сірої зони" після відведення українських військових на позиції 2016 року. А голова Верховної Ради Дмитро Разумков поклав відповідальність за їх безпеку на поліцію і Національну гвардію, які разом з прикордонниками залишаться там після розведення.

Детальніше про реалізацію плану Зеленського з розведення військ в Донбасі та його наслідки читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі