Більшість українців заради миру готові на серйозні поступки Росії та сепаратистам

Поділитися
Більшість українців заради миру готові на серйозні поступки Росії та сепаратистам Українці готові на поступки бойовикам заради миру
Більше чверті опитаних готові на "мир за будь-яку ціну".

51% українців виступають за пошук серйозних компромісів заради миру з Росією і самопроголошеними "ДНР" та "ЛНР".

Про це свідчать результати опитування фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 12 по 21 вересня 2014 року.

28% з опитаних є прихильниками миру за будь-яку ціну, ще 23% - готові піти на серйозні компроміси. Натомість 40% не схильні до поступок: 16% - ні до яких взагалі, ще 24% згодні піти лише на незначні компроміси.

Істотно розділилися думки громадян різних регіонів України щодо міри компромісів, на які припустимо йти заради миру та припинення збройного конфлікту на Донбасі. Заради миру згодні на будь-які компроміси на Донбасі (55%), у Східному регіоні (40%) та Південному (31%) і зовсім не є прийнятною така позиція у Західному регіоні (11%) та Центральному (17%).

Загалом регіональні співвідношення "жорсткої" позиції ("ніяких поступок" або "лише деякі, але не серйозні поступки") та "м'якої позиції" ("мир за всяку ціну" та "серйозні компроміси") виглядають наступним чином: у західному регіоні – 58% "жорсткої" позиції" і 33% – "м'якої", у центральному регіоні, відповідно, 45% і 38%, у південному – 32% і 59%, у східному – 32% і 63%, на Донбасі – 19% і 79%.

Найбільш прийнятним компромісом заради миру виявилося збільшення повноважень місцевої влади – на це згодні 38% населення країни, причому істотна підтримка була висловлена в усіх регіонах України: у західному – 34%, центральному – 31%, південному - 41%, східному – 32%, в Донбасі – 22.5%.

Читайте також: Відстрочка стосується лише економічної частини угоди, політична вступить в силу - Клімкін

Пропозиція щодо виведення Збройних сил України з Донецької та Луганської областей отримала підтримку 54% опитаних в Донбасі, проте ця пропозиція неоднозначно сприймається у різних регіонах України: у західному регіоні її підтримало лише 4%, центральному – 7%, південному – 19%, східному – 30%.

Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим та Луганської області. В період опитування у Луганській області йшли інтенсивні військові дії, тому за рахунок Луганської області було відповідно збільшено квоту Донецької області, яка за багатьма параметрами мало відрізняється від населення Луганської області. Усього було зібрано 2035 анкет. Похибка вибірки не перевищує 2.2%.!zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі