Більшість українців вважають, що події в Україні рухаються у неправильному напрямку - Україна - dt.ua

Більшість українців вважає, що події в Україні рухаються у неправильному напрямку

29 грудня, 2015, 15:34 Роздрукувати

Українці вважають правильним те, що країна рухається в напрямку євроінтеграції і те, що выдбувається поширення волонтерства.

У правильності напрямку розвитку подій впевнені в грудні 2015 року 21% населення

У кінці 2015 року 60% українського населення вважають, що події в Україні йдуть у неправильному напрямку - практично стільки ж (58%), що і наприкінці минулого 2014 року, і дещо більше, ніж в кінці 2013 року (52%), про це свідчать результати опитування, проведеного з 15 по 25 грудня 2015 року.

У правильності напрямку розвитку подій впевнені в грудні 2015 року 21% населення (22% - в грудні 2014 року і 26% - у грудні 2013).

Для тих, хто вважає, що Україна рухається в правильному напрямку, головними аргументами цього є наступні аргументи: рух України в напрямку європейської інтеграції (63%), зростання соціальної активності людей, поширення волонтерства (39%), здійснення в країні, хоча і не дуже швидко, потрібних реформ (38%), зміцнення української армії, яка змогла дати відсіч агресору (34%), велика згуртованість і патріотизм людей (33%).

Для тих, хто вважає, що Україна рухається в неправильному напрямку, свідченням хибності шляху є наступні аргументи: досі триває війна на Сході (73%), зростають ціни, а зарплати не ростуть (69%), високий рівень корупції (57% ), у людей немає впевненості у своєму майбутньому (38%), сильно зросли комунальні тарифи (36%), країною досі правлять олігархи (31%).

Думка про правильність чи неправильності напрямки руху України формується у абсолютної більшості населення з власного досвіду (63%).

Основним сигналом того, що країна стала йти "у правильному напрямку", для більшості населення стало б перш закінчення бойових дій, встановлення миру на Донбасі (73%), загальне зростання української економіки (56%), загальне зростання рівня життя людей - пенсій, зарплат, стипендій (52%), притягнення до кримінальної відповідальності корупціонерів (50%), створення нових робочих місць (37%).

На думку населення, головними завданнями, на яких влада має зосередити свої зусилля, є наступні: врегулювати ситуацію на Донбасі, досягти миру (78,5%), боротися з корупцією та корупціонерами (56%), підвищити пенсії і зарплати (48%), регулювати ціни, знижувати комунальні тарифи (45%), здійснювати соціальний захист незабезпечених людей (31,5%), відновлювати промисловість, створювати нові робочі місця (31%).

У грудні 2014 року в цілому 43% населення були готові терпіти певні матеріальні труднощі заради здійснення реформ: 10% були готові "терпіти стільки, скільки потрібно для успіху" і ще 33% згодні потерпіти недовго, не більше року. Не були готові терпіти 48%, з них 19% не вірили в успіх реформ, а 29% посилалися на те, що їх матеріальне становище і так вже нестерпно. Через рік, в грудні 2015 року, готовність терпіти матеріальні труднощі заради успіху реформ зменшилася до 33%, із них 8% населення готові терпіти скільки потрібно, а 25% - недовго, не більше року. Не готові терпіти - 59%, з них 20% не вірять в успіх реформ, а 39% невтерпеж через злиденне матеріальне становище.

Дослідження провели Фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та Київський міжнародний інститут соціології за фінансової підтримки Європейського Союзу. Опитано 2040 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, контролюється України. В результаті польового етапу було зібрано 2040 анкет. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

Читайте також: Соціологи з'ясували, яких новорічних подарунків чекають українці

Нагадаємо, рік тому, 29 грудня 2014 році, Фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та Київський міжнародний інститут соціології провели соцопитування, який продемонстрував, що найгіршим зміною для українців в 2014 році стало зростання цін і тарифів.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >