Більшість українців не відчувають особистої відповідальності за наслідки своїх рішень - Україна - dt.ua

Більшість українців не відчувають особистої відповідальності за наслідки своїх рішень

20 серпня, 10:49 Роздрукувати

На питання "Яку особисту відповідальність ви несете за те, хто є президентом України?" 53,2% відповіли: "Ніяку".

© Василь Артюшенко, DT.UA

Цікаво, що власної відповідальности за наслідки своїх рішень більшість українців не відчувають. Коли соціологи запитують в українців, чи відчувають вони відповідальність за стан справ у країні, місті чи селі, за те, хто є президентом України та членами парламенту, відповідь "Ні, не відчуваю жодної відповідальности" стабільно обирає більш як половина респондентів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Зінченко. Але, за його словами, новітні дані опитування Інституту соціології НАНУ дають підстави для стриманого оптимізму.

"На запитання "Яку особисту відповідальність ви несете за те, хто є президентом України?" 53,2% відповіли: "Ніяку". Практично така сама кількість респондентів (52,7%) відповідає, що не несе відповідальности за обраних ними депутатів парламенту. Нині більшість українців заперечують власну відповідальність за свій вибір, а отже — і за стан справ у країні, — зазначає експерт. — Проте протягом останніх років намітився істотний прогрес. 2013 року 67% українців відповідали, що не відчувають ніякої відповідальности за стан справ в Україні. Протягом наступних п'яти років частка "безвідповідальних громадян" зменшилася на 12 пунктів і сягнула 55,3%. Тобто безвідповідальних усе одно більше, але тенденція до їх зменшення більш-менш стабільна".

Автор підкреслює, що якщо цей тренд збережеться, то десь у 50-ту річницю Незалежности не залишиться жодної людини, яка б не відчувала відповідальности за стан справ у країні!

Детальніше про рівень щастя та інші настрої в суспільстві читайте у статті Олександра Зінченка "Українці" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >