Євроінтеграція: більшість громадян певні, що Україна повинна приєднатися до ЄС - Україна - dt.ua

Більшість громадян певні, що Україна повинна приєднатися до ЄС – опитування

5 грудня, 2019, 13:44 Роздрукувати

У травні 2013-го таких було 42%, а сьогодні – 53%.

© euneighbours.eu

В Україні більшість опитаних громадян (53%) вважають, що країна повинна приєднатися до Євросоюзу, ще 24% респондентів певні, що не варто приєднуватися ані до ЄС, ані до Євразійського союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном, 13% обирають Євразійський економічний союз. Про це свідчать дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Зазначається, що зовнішньополітична орієнтація на Росію істотно впала після анексії Криму, а особливо – після військової агресії в Донбасі. Однак більшість українців, які сподівалися на приєднання до союзів із РФ, наразі вважають, що Україні взагалі не треба приєднуватися ані до Європейського, ані до Євразійського союзів.

Згідно з результатами дослідження, найбільше орієнтовані на ЄС у Західному регіоні (71%), переважає підтримка й у Центральній Україні (60%), тим часом на Півдні підтримують орієнтацію на ЄС лише 32%, на Сході – 34%.

Серед виборців "Опозиційної платформи – За життя" 60% - за приєднання до Євразійського союзу і лише 8% підтримують ЄС. Натомість серед виборців "Європейської солідарності" – за ЄС 90% опитаних. Виборці "Слуги народу" теж переважно підтримують рух до Євросоюзу – 54%, при цьому 22% вважають кращим неприєднання до жодного з союзів.

Громадяни гадають, що найбільше заважають стати членом ЄС проблеми з корупцією (44%), недостатній економічний розвиток (40%) та низький рівень життя населення (34%). Війну в Донбасі називають причиною 20% опитаних.

На думку опитаних, ЄС для прискорення реформ в Україні повинен "більше тиснути на українську владу в питанні реформ" (22%), "більш відкрито протистояти Росії" (15%), "виявляти більший інтерес до захисту українського кордону і надати Україні зброю" (14%), "більше підтримувати українську талановиту молодь" (13%).

Дослідження проводилося з 4 по 19 листопада у всіх областях України, окрім АР Крим, а у Донецькій і Луганській областях тільки на підконтрольних територіях. В результаті польового етапу була зібрана 2041 анкета. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте також: В ЄС планують впровадити стратегію підтримки євроінтеграції України — Deutsche Welle

Зазначимо, що у рамках дослідження DT.UA і УІМ на окупованих територіях Донбасу 13,2% респондентів розглядають політику євроінтеграції або як умову успішного розвитку України, або як сценарій, що може привести країну до успіху. І все-таки у вступі України в ЄС бачать переважно негативний сценарій (такої думки дотримуються 41,1% опитаних жителів ОРДЛО). А три з десяти респондентів вважають: такий курс Києва призведе до проблем розвитку української держави. І тільки 16,7% впевнені: успіх чи невдача залежить від України.

Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Sasha G Sasha G 5 грудня, 21:40 Цікаво, а скільки ще українців вірять у побудову комунізму в Україні? Попередня влада дурачила українців міфом про євроінтеграцію. Ця, ЗЕлена влада, готуючи Україну до розпродажу, продовжує дурачити українців міфом євроінтеграції. На жаль, більшість українців не розуміє, що Україна в ЄС фізично вступити не може, бо дуже низький рівень життя, та і в ЄС заявили, що Україну прийняти в союз не можуть і не бажають. А ліберальні політики, спекулюючи на цій темі, продовжують вільно дерибанити Україну. згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >