Більшість українців вважає головною гарантією безпеки України членство в НАТО — опитування - Україна - dt.ua

Більшість громадян головним інтеграційним напрямом України вважають вступ до ЄС — опитування

21 січня, 16:31 Роздрукувати

Вступ до НАТО більшість українців називають головною гарантією безпеки держави.

© Василь Артюшенко, DT.UA

Вступ до Євросоюзу 64% громадян вважають головним інтеграційним напрямом України, йдеться у результатах опитування фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та "Центру Разумкова". Ще 13% респондентів вважають, що Україні потрібно вступити до Євразійського союзу, а 23% громадян не мають однозначної відповіді на це питання.

Найбільше вступ України до Європейського союзу підтримують в Західному (90%) та Центральному (70%) регіонах. На Півдні держави (44%) та Сході (43%) підтримка членства в ЄС також переважає, але певна частина мешканців цих регіонів підтримують і вступ до Євразійського економічного союзу (23% на Півдні й 24% на Сході). Водночас по 33% респондентів на Півдні та Сході України не можуть визначитися із відповіддю.

У грудні 2013 року перевагу членству в ЄС надавали 46% українців, а в той самий період 2014 року – 57%. У минулому році такої думки дотримувалися 64% респондентів. Водночас кількість прихильників вступу України до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану зменшилася з 36% у грудні 2013 року до 16% у 2014 році. Минулого року вступ до Митного союзу підтримали лише 13% громадян.

Результати опитування
Демократичні ініціативи

Також 51% українців вважає, що членство України в НАТО є найкращим варіантом гарантування безпеки. Такий показник став найвищим за весь час проведення опитувань. Позаблоковий статус України підтримують 26% громадян, ще 6% респондентів вважають, що варто створити військовий союз із Росією та країнами СНД.

Однак, відповідь щодо цього питання у різних регіонах різниться. Так, вступ до НАТО майже одностайно підтримують на Заході (80%) і більша частина населення в Центральному регіоні (54%). Але на півдні України  42% опитаних віддають перевагу нейтральному статусу держави. На Сході позаблоковий статус підтримують 43% українців. Водночас 13% жителів Східного регіону  вбачають гарантію безпеки у військовому союзі з Росією та країнами СНД. На Півдні, і на Сході 34% і 29% відповідно надає перевагу членству України в НАТО.

 

Результати опитування
Демократичні ініціативи

Читайте також: Україна хоче вийти на ринок оборонних закупівель НАТО

Опитування проводилося у період з 13 по 18 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >