Церква в Україні - Більше половини українців ходять до церкви, але здебільшого - на свята - Україна - dt.ua

Більше половини українців ходять до церкви, але здебільшого - на свята

26 квітня, 2018, 19:18 Роздрукувати

Частіше, ніж раз на тиждень, відвідують релігійні служби 4-5% віруючих. Близько половини – на великі свята.

Українці в основному ходять до церкви на Великдень, Трійцю і Різдво © Василь Артюшенко, DT.UA

У березні 2018 року кількість громадян, які відвідують релігійні служби і зібрання, що становить 58%, і вона менше числа тих, хто визнає себе віруючими (72%), свідчать дані моніторингу Центру Разумкова.

Як зазначають соціологи, збільшившись з 49% у 2000 році до 59% в 2010 році, надалі це число практично не змінювалося, як і кількість тих, хто не відвідує релігійні служби (41-43%).

"Отже, частка практикуючих віруючих в українському суспільстві протягом останніх років залишається незмінною", - констатують у Центрі Разумкова.

1
Центр Разумкова

Як і раніше, ця форма релігійної практики найбільшою мірою притаманна жителям Заходу (84%), найменшою - Півдня (42%) та Сходу (38%). Найчастіше відвідують релігійні служби віруючі УГКЦ (94%), тоді як серед віруючих УПЦ - 74%, УПЦ-КП - 73%, серед "просто православних" - 48%, "просто християн" - 27%, серед тих, хто не відносить себе до жодної конфесії, - лише 6%.

Відповідаючи на питання, чи відвідували вони богослужіння в минулу неділю (суботу, п'ятницю), 23% опитаних дали позитивну відповідь, зокрема, у Західному регіоні - 48%, в інших регіонах - від 19% (в Центрі) до 9% (на Сході). Серед віруючих УГКЦ позитивну відповідь на це питання дали 57%, серед вірних УПЦ і УПЦ-КП - 27%.

Практично не змінився і показник частоти відвідувань релігійних служб. Так, частіше, ніж раз на тиждень, їх відвідували, за даними опитувань 2010-2018 років, 4-5% тих громадян, які взагалі не відвідували релігійні служби, раз на тиждень - 15-19%. Близько половини (48-53%) опитаних відвідують служби лише на релігійні свята.

Найбільш активними тут є жителі Заходу: 41% тих, хто взагалі в цьому регіоні відвідує релігійні служби, відвідують їх не рідше одного разу в тиждень (в інших регіонах - тільки 11-15%). Серед представників різних конфесій найчастіше відвідують церкву вірні УГКЦ (46% не рідше ніж раз в тиждень, тоді як, наприклад, серед вірних УПЦ-КП та УПЦ - по 19%).

Центр Разумкова проводить моніторинг релігійності українського суспільства з 2000 року. Останнє дослідження було проведено з 23 по 28 березня 2018 року за підтримки представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні. Дослідження проводилося у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій серед 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте також: Серед церков найбільшою довірою українців користується УПЦ КП

Як свідчать дані моніторингу Центру Разумкова, у березні 2018 року рівень маніфестованої релігійності в Україні залишається досить високим і становить 72%. Невіруючими себе вважають 5% респондентів, 3% - переконаними атеїстами, а 12% вагаються між вірою і невір'ям.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >