Більше 60% українців вважають корупцію найсерйознішою проблемою - Україна - dt.ua

Більше 60% українців вважають корупцію найсерйознішою проблемою

20 серпня, 16:10 Роздрукувати

Але проблема полягає в патерналізмі і популізмі, які панують в українському суспільстві.

В Україні назагал є тільки один із антикорупційних інструментів — публічне усвідомлення. Згідно з доповіддю Світового банку, понад 60% українців вважають корупцію найсерйознішою проблемою. Але, як з'ясувалося, навіть публічного усвідомлення недостатньо. Антикорупційні органи й антикорупційне законодавство не подолають корупцію, доки ми маємо світоглядну проблему.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Чебаненко, експерт Українського інституту майбутнього. За його словами, проблема полягає в патерналізмі і популізмі, які панують в українському суспільстві.

"З дослідження про побутову корупцію Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва дізнаємося, що, з одного боку, українці визнають корупцію ганебним явищем, з іншого — більшість називають корупцію "частиною традицій", тобто зізнаються, що річ у нас самих, — зазначає експерт. — Паралельно, українці чекають рішучої боротьби з корупцією від громадських організацій, волонтерів та активістів, але на запитання, чи готові вони самі долучитися до цієї боротьби, 68% опитуваних відповіли негативно. Ось такий парадокс. Українці усвідомлюють, що сама влада не подолає корупцію, що громадськість повинна долучатися, але себе частиною цієї громадськості не бачать. І в цьому наша ключова проблема".

Детальніше про активізацію боротьби з корупцією читайте у статті Олександра Чебаненка "Тактика "тисячі порізів" проти української корупції" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >